Nauka idąca w las « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Nauka idąca w las

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku w ramach projektu Stowarzyszenia Ekopsychologia „Karpackie Inicjatywy Lokalne” finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zrealizowało projekt pod tytułem „Nauka idąca w las”. Projekt został zrealizowany na terenie ogrodu botanicznego przy ZSL w Lesku.

Inicjatywa ma na celu wyeksponowanie roślinności znajdującej się w ogrodzie, będącej jednocześnie charakterystyczną dla Karpat. Ścieżka przyrodniczo – leśna obejmuje 9 tablic z informacjami o roślinach występujących w naturalnym środowisku, a w wyremontowanej altance można przeprowadzać różne formy edukacji ekologicznej.

Projekt skierowany jest do wszystkich Miłośników Przyrody zainteresowanych problemami ekologii. Ma on na celu:

  • rozwijanie wiedzy przyrodniczej,
  • kształtowanie postaw ekologicznych,
  • promocję naturalnych walorów turystycznych Karpat,
  • rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów i pracowników szkoły, przy której utworzona została ścieżka przyrodnicza.

Na ścieżce można spotkać takie gatunki jak: buk zwyczajny, jodła pospolita, klon jawor, kłokoczka południowa, głóg jednoszyjkowy, cis pospolity, wawrzynek wilczełyko, kopytnik pospolity, barwinek pospolity.

Zwiedzanie ogrodu od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-20.00– zwiedzający indywidualni, (grupy zorganizowane lub zwiedzanie w czasie weekendów po wcześniejszym umówieniu terminu).

Dla grup zorganizowanych, dzięki pomocy nauczycieli ZSL w Lesku, możliwe jest przeprowadzenie prelekcji na temat roślin znajdujących się na ścieżce oraz zorganizowanie ogniska przy altanie.

Kontakt: 0-13 469 64 68

Zobacz opis projektu .pdf

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress