„Niepodległość – to wartość zadana!” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

„Niepodległość – to wartość zadana!”

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Delegacja ZSL w Lesku w dniu 11.11.2017r. uczestniczyła w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Lesko.  Przybyłe delegacje oraz poczty sztandarowe przemaszerowały ulicami miasta, a następnie złożyły kwiaty pod Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Po uroczystościach wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej.

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress