O lesie po węgiersku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

O lesie po węgiersku

W dniach 20-24.10.2014 w naszej szkole gościli Węgrzy. Nasi goście uczą się w  szkole leśnej w Mátrafüred, z którą Zespół Szkół Leśnych w Lesku współpracuje. Warto nadmienić, że nasi uczniowie byli na Węgrzech w czerwcu tego roku. Węgrzy zawitali do nas w składzie 9-osobowym, tj. 7 uczniów i 2 nauczycieli. Między młodzieżą od razu nawiązał się kontakt, a jedna i druga strona miały szanse, by sprawdzić się w porozumiewaniu się w języku angielskim.

W poniedziałek, 20 października, po przyjeździe Węgrów, zakwaterowaniu i zjedzeniu smacznego posiłku, ruszyliśmy na zwiedzanie zabytków Leska, m.in. synagogi, zamku Kmitów, kościoła parafialnego. Następnie był czas wolny- młodzież z naszej szkoły zabrała swoich kolegów i koleżanki z Węgier, by Ci mogli zobaczyć Lesko nie tylko od strony zabytków. Po kolacji były gry i zabawy, a wieczorem, jak przystało na polską i węgierską gościnność, integracja.

Wtorek był dniem pracowitym. Po śniadaniu razem z grupą z Węgier poszliśmy do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel. Pani Dyrektor, mgr Jadwiga Szylak, przywitała ciepło i serdecznie delegację z Węgier. Po apelu udaliśmy się na katedrę „zamiejscową” zajęć praktycznych i tam mogliśmy obserwować polsko-węgierskie zmagania w zawodach drwali. Nasza szkoła wystawiła 2 reprezentantów – Dawida Machnika i Marka Glicę, zaś Węgrzy wystąpili w składzie: Tamás Dobrosi i Berecz Dániel. Po południu zwiedzaliśmy  TAP  zakład produkcyjny p . buy amoxil suspension 250 mg online welcome to our accredited canadian pharmacy with a team of experienced and licensed pharmacists purchase amoxil  purchase discount medication! cost of prednisone 5mg tablets. express delivery, 10mg prednisone online it is too “an craving suppressant discount atarax american expres cheap Hydroxyzine pharmacy. atarax online, where to buy atarax, buy cheap atarax, atarax 10mg tablets, hydroxyzine 25, atarax hydroxyzine, buy hydroxyzine. Adama  Pałackiego , jeden z największych w Europie  produkujących podobrazia i sztalugi. Wieczorem był czas wolny, który nasi goście spędzali z młodzieżą naszej szkoły.

We środę Węgrzy wraz z klasą III a pojechali na zajęcia praktyczne, gdzie prezentowali nam ścinkę drzew taką, jak przeprowadza się w ich kraju. Następnie wybraliśmy się na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Niestety… pogoda płatała nam figle – rozpadało się i rozwiało na dobre. Jednak  w takim towarzystwie nawet deszczowy dzień może być pogodny. Czwartek to dzień zajęć praktycznych klasy IIIb, więc razem z nimi Węgrzy znów pojechali do lasu, m.in. na szkółkę leśną znajdującą się na Kostryniu. Nasi goście mieli również okazję  zobaczyć szybowisko w Bezmiechowej. Następnie wraz z nimi udaliśmy się do muzeum przyrodniczo-łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach. Tam mogliśmy podziwiać spreparowane zwierzęta, jak i sprawdzić się w rzucie siekierą, wspinaczce i strzelaniu z łuku Przyjemność nie tylko była wspaniała dla uczniów, ale również dla nauczycieli, co było widoczne po uśmiechach goszczących na ich twarzach. Po powrocie, wieczorem, odbyła się dyskoteka, na której wystąpił nasz szkolny zespół muzyczny. Mieliśmy okazję wspólnie się pobawić.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress