Baza dydaktyczna IT « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Baza dydaktyczna IT

Zespół Szkół Leśnych w Lesku posiada wysoce wyspecjalizowaną bazę dydaktyczną, którą tworzą:

Nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących. Wszystkie sale wyposażone są w pomoce naukowe, sprzęt IT komputery, telewizory, rzutniki multimedialne, Internet.

We wszystkich obiektach ZSL Lesko funkcjonuje sieć Wi-Fi a szkoła korzysta z szerokopasmowego połączenia światłowodowego.

Sale przedmiotów zawodowych:

Hodowla lasu, Ochrona lasu, Urządzanie lasu i łowiectwo, Użytkowanie lasu, Biologia leśna, System Informatyczny Lasów Państwowych.

W szkole funkcjonują 2 sale komputerowe oraz sala gimnastyczna  z zapleczem sanitarnym, prysznicami i szatniami, 2 siłownie oraz przyszkolne boisko sportowe.

Wykłady z zakresu praktycznej nauki zawodu odbywają się w specjalnie do tego celu przystosowanego budynku zajęć praktycznych, wyposażonego w sprzęt leśny.

Posiadamy symulator harwestera i forwardera Komatsu oraz trenażer żurawia hydraulicznego HDS.

Począwszy od klasy 3 uczniowie otrzymują ubrania robocze niezbędne do udziału w zajęciach terenowych.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress