Położenie szkoły « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Położenie szkoły

Lesko, ul. Al. Jana Pawła II/1, województwo podkarpackie.

Jesteśmy jedyną placówką w południowo-wschodniej Polsce, kształcącą adeptów leśnictwa do warunków górskich i nizinnych.

Nasza Szkoła Leśna położona jest w malowniczej miejscowości będącej bramą wjazdową w Bieszczady, na tzw. Pogórzu Leskim. Usytuowana jest nad brzegiem rzeki San w odległości 13 km od zapory i zalewu w Solinie, w sąsiedztwie dwóch innych szkół średnich.

Na powierzchni ponad 6 hektarów znajduje się budynek szkoły, internatu, budynek zajęć praktycznych (tzw. „Zamiejscowa Katedra Leśnictwa Stosowanego”) oraz piękny park szkolny stworzony wspólnym wysiłkiem uczniów i nauczycieli.

Między szkołą a internatem znajdują się boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, a  obok posesji szkolnych znajduje się stadion miejski. Popołudniami młodzież może tam spędzać swój wolny czas.

W promieniu 0,5 km od szkoły znajdują się dworzec autobusowy oraz bus w Lesku, sklepy Lidl, Tesco, Biedronka, Centrum, 2 stacje benzynowe.

W pobliżu jest umiejscowiony basen, lodowisko, korty tenisowe, boisko sportowe Orlik.

 

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress