Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników

Już po raz 21 na Jasnej Górze odbyła się w dniu 17.09.2017r. Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników. Przybyło na nią ponad 10 tysięcy osób- pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej, parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych, przedstawicieli ruchów ekologicznych. W przemówieniu przed Mszą świętą min. Jan Szyszko podziękował leśnikom za piękną prace w tym roku na rzecz użytkowania i ochrony zasobów przyrodniczych. Poruszył też sprawę konfliktu z Komisją Europejską.

Dziękował też Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, mówił o problemach spowodowanych przez trąbę powietrzną, a także o sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Leśnicy wraz z rodzinami zgromadzili się na Mszy świętej o godzinie 11:00 na Szczycie Jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył  Bp. Tadeusz Lityński, Krajowy Duszpasterz Leśników. Przed mszą odczytane zostały listy z pozdrowieniami, które przesłali Prezydent RP Andrzej Duda i Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Leśników powitał także przeor Jasnej Góry  o. Marian  Waligóra, a homilię wygłosił o. Arnold Chrapkowski.

Naszą szkołę na Jasnej Górze reprezentował Wicedyrektor Janusz Leszczyński oraz poczet sztandarowy: Hubert Maślany, Maciek Jarosz, Miłosz Kuzio oraz Karol Starakiewicz.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress