Pielgrzymka leśników do Zagórza « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka leśników do Zagórza

W dniu 23 maja 2018 roku tuż po pierwszym dzwonku jako wspólnota szkolna, wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymkę do Zagórza, do Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia. W liczbie 93 osób wraz z opiekunami wyszliśmy spod szkolnego internatu, by po przejściu przez ogródki działkowe wspiąć się na „Gruszkę” skąd rozciąga się piękny widok na tutejszą okolicę.

Już pierwsze podejście wycisnęło z nas poty, ale na szczęście nikt nie ustał w drodze. Na „Gruszce” weszliśmy na Szlak Papieski i już łąkami i polami usianymi majowym kwieciem przy śpiewie ptaków ale i wspólnej rozmowie dotarliśmy do celu naszej wędrówki, do maleńkiego kościoła z cudownym wizerunkiem przedstawiającym biblijną scenę Zwiastowania.

Nie tylko o cudownym obrazie, ale i o historii miejscowości jak  i ruin klasztoru Karmelitów Bosych opowiedział nam tamtejszy kustosz miejsca – ks. Józef Kasiak. Następnie przekraczając tory i wzdłuż Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej Nowego Życia, doszliśmy do ruin klasztoru, gdzie czekały na nas monumentalne dobrze zachowane mury, ale i  odtworzony  niedawno klasztorny ogród jak i taras widokowy znajdujący się na jednej z wież. I choć spadł rzęsisty deszcz, jednak humory wszystkim dopisywały, a na zakończenie posilając się usmażoną na ognisku kiełbaską, w dobrych humorach powróciliśmy szkolnym autokarem do Leska.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress