Pielgrzymka leśników do Zagórza « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka leśników do Zagórza

W dniu 23 maja 2018 roku tuż po pierwszym dzwonku jako wspólnota szkolna, wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymkę do Zagórza, do Sanktuarium Matki Bożej Nowego Życia. W liczbie 93 osób wraz z opiekunami wyszliśmy spod szkolnego internatu, by po przejściu przez ogródki działkowe wspiąć się na „Gruszkę” skąd rozciąga się piękny widok na tutejszą okolicę.

Już pierwsze podejście wycisnęło z nas poty, ale na szczęście nikt nie ustał w drodze. Na „Gruszce” weszliśmy na Szlak Papieski i już łąkami i polami usianymi majowym kwieciem przy śpiewie ptaków ale i wspólnej rozmowie dotarliśmy do celu naszej wędrówki, do maleńkiego kościoła z cudownym wizerunkiem przedstawiającym biblijną scenę Zwiastowania.

Nie tylko o cudownym obrazie, ale i o historii miejscowości jak  i ruin klasztoru Karmelitów Bosych opowiedział nam tamtejszy kustosz miejsca – ks. Józef Kasiak. Następnie przekraczając tory i wzdłuż Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej Nowego Życia, doszliśmy do ruin klasztoru, gdzie czekały na nas monumentalne dobrze zachowane mury, ale i  odtworzony  niedawno klasztorny ogród jak i taras widokowy znajdujący się na jednej z wież. I choć spadł rzęsisty deszcz, jednak humory wszystkim dopisywały, a na zakończenie posilając się usmażoną na ognisku kiełbaską, w dobrych humorach powróciliśmy szkolnym autokarem do Leska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress