Pielgrzymka maturzystów 2022 r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka maturzystów 2022 r.

Tradycją stało się już, że ludzie wierzący, stając na rozdrożu trudnych życiowych decyzji, pielgrzymują do Matki, aby pytać Jej, co mam w życiu robić, co czynić? W pierwszą sobotę października tegoroczni maturzyści wraz z opiekunami: panią Anetą Biegą – Janiszewską i panią Dorotą Dopart – Janusz oraz pracownikami naszej szkoły wraz z ks. katechetą, udali się do tronu Matki na Jasnej Górze, aby polecać swoją przyszłość Tej, którą umiłował nasz Naród.

W sobotni poranek 2 października wyruszyliśmy skoro świt, aby za kilka godzin zobaczyć świątynię Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i tam się pomodlić oraz zwiedzić centrum św. Jana Pawła II. Dla wielu spośród nas, którzy byli tam po raz pierwszy, był to widok zachwycający, bowiem mogliśmy zobaczyć Kraków z wieży widokowej, jak również spojrzeć na biblijną historię zapisaną w mozaice niczym w ikonie, w centrum św. Papieża Polaka.

Następnie udaliśmy się do Częstochowy i po dwóch godzinach drogi, dotarliśmy na szczyt jasnogórski. Tam, każdy z nas dysponując czasem wolnym mógł zobaczyć i dotknąć namacalnie historii naszego Narodu zapisanej w zabytkach, pamiątkach i skarbach, które mówią po dzień dzisiejszy, że przez wieki Maryja, wysłuchuje modlitw swoich dzieci i opiekuje się nami. Chętni odwiedzili Skarbiec, a niektórzy wspięli się na jasnogórską wieże.

Największym jednak przeżyciem była modlitwa u stóp Matki Bożej obecnej w naszym Narodzie w cudownej ikonie. Kto chciał mógł skorzystać z sakramentu pokuty, byli również i tacy, którzy głęboko przeżyli  nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Po Eucharystii, której przewodniczył ks. bp. Krzysztof Chudzio młodzież miała okazję indywidualnie spotkać się z Bogiem, ale i we wspólnocie znajomych. Całość naszej pielgrzymki zwieńczył Apel Jasnogórski i po nim udaliśmy się już w strugach deszczu w drogę powrotną.

Tegoroczna pielgrzymka stała się dla każdego z nas okazją do refleksji i stanięcia przed Bogiem, Maryją i sobą samym w prawdzie. Kto chciał i miał takie pragnienie, mocno ufam, że dobrze wykorzystał ten czas.

ks. Przemysław Macnar

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress