Pielgrzymka maturzystów « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Pielgrzymka maturzystów

W dniu 24.09.2021 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Na początku naszego pielgrzymowania udaliśmy się do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, by pomodlić się i poprosić Matkę Boską o zdanie egzaminu dojrzałości. Tam ks. Przemysław odprawił w naszej intencji Mszę św., a po jej zakończeniu udaliśmy się na krótki spacer dróżkami po, których chodził sam Jan Paweł II. 

Po obejrzeniu pięknych kaplic jak również po zachwycie starymi dębami które jak stwierdził profesor Lesław Dobosz – nasz opiekun – miały z trzysta lat, udaliśmy się do Wadowic, gdzie pomodliliśmy się w wadowickiej Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przy chrzcielnicy, w której w 1920 roku był ochrzczony mały Karol Wojtyła. Po czasie wolnym i skosztowaniu wadowickich, papieskich kremówek oraz po obiedzie i zakupie pamiątek, zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Zwiedzając dom papieski byliśmy bardzo ciekawi historii Karola Wojtyły i z uwagą słuchaliśmy naszej siostry przewodniczki.

Jako przyszli absolwenci wspominamy z uśmiechem na twarzy naszą pielgrzymkę, fajną atmosferę i jesteśmy pełni nadziei, że Matka Boska Kalwaryjska wyprosi nam u swojego Syna potrzebne łaski na czas egzaminu dojrzałości.

                                                                                                 Honorata Zając

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress