Pisanie jest proste, ale krwiożercze « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pisanie jest proste, ale krwiożercze

2 października w Bibliotece Miejskiej w Lesku młodzież naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu  z P. Magdaleną Grzebałkowską, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, autorką takich książek jak: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego;  Beksińscy. Portret podwójny; 1945. Wojna i pokój; Komeda. Osobiste życie jazzu .

Młodzież miała możliwość wysłuchania niezwykle ciekawych opowieści związanych ze zdobywaniem i gromadzeniem materiałów źródłowych do książek, ze spotkaniami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi bohaterów publikacji Pani Magdaleny. Pisarka, zapytana o ulubioną spośród napisanych przez siebie pozycję, stwierdziła bez zastanowienia, że wszystkie książki są dla niej jednakowo ważne. Największy niedosyt pozostawiła jednak praca nad życiem i twórczością Krzysztofa Komedy. To on, w jej odczuciu, najmniej odkrył się przed nią w procesie zbierania materiałów i to jego chętnie dopytałaby o te fakty, które prawdopodobnie dla potomnych pozostaną już na zawsze tajemnicą.

Pani Magdalena zaraziła uczestników spotkania swoja pasją, dociekliwością, uczciwością w podejściu do materii jakże delikatnej, bo dotyczącej życia artystów, z którymi nie mogła już, niestety, porozmawiać. Stwierdziła przekornie, że pisze szybko, żeby mieć „z głowy”, ale znawcy jej literatury na pewno potrafią docenić żmudny i długotrwały proces powstawania książki biograficznej czy historycznej. Pisanie jest proste – jak twierdzi, bo P. Magdalena posiada niesamowitą umiejętność wciągania czytelnika w niezwykłe opowieści; pisanie jest krwiożercze (to również stwierdzenie autorki), bo P. Magdalena poświęca się tym historiom całkowicie, angażując w ich tworzenie swoich najbliższych, podróżując, zmieniając miejsca zamieszkania. Ale pisanie jest przede wszystkim niezwykle satysfakcjonujące, bo daje możliwość tworzenia, odkrywania i kreowania świata oraz dzielenia się swoimi zawodowymi„olśnieniami”.

Dziękujemy P. Grzebałkowskiej za miłe, energetyzujące spotkanie, a Pani Dyrektor i Pracownikom  Biblioteki za zaproszenie i słodki poczęstunek.

B.B.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress