Polska Szkoła XXI wieku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Polska Szkoła XXI wieku

W poniedziałek 03.10.2022r. przedstawiciele naszej Szkoły Julia Wojtanowska i Karol Bratko wraz z opiekunem panią pedagog uczestniczyli w panelu dyskusyjnym Rady Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników i słów skierowanych do młodzieży Pani Wojewody Ewy Leniart oraz Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.                                                 

Tematami dyskusji były hejt, przemoc, oszustwa, zaburzenia relacji międzyludzkich, rozproszenie uwagi i brak koncentracji. Ponadto jednym z głównych omawianych problemów był temat telefonów w szkole ich wad i zalet. Została poruszona kwestia Praw Ucznia, edukacji psychologicznej Uczniów i dostępności do specjalistów.  Dyskusja dotyczyła również stanowiska Rzecznika Praw Ucznia czy jest potrzebny czy nie taki urząd przy Kuratorium Oświaty.  

W trakcie spotkania wyłoniło się wiele pomysłów, które poprzez wspólną akceptację niebawem zostaną przedstawione przez  Radę Dzieci i Młodzieży z Rzeszowa  w punkcie konsultacyjnym  w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Chociażby innowacyjna forma nauki za pomocą Social Media (tik tok, instagram, facebook), korzystanie z e-podreczników.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za realizację wszystkich pomysłów. 

                                

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress