„Pożegnania nadszedł czas…”- Zakończenie roku szkolnego klas IV « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

„Pożegnania nadszedł czas…”- Zakończenie roku szkolnego klas IV

27 kwietnia 2018 r. w Technikum Leśnym w Lesku odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych abiturientów. Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Szylak powitaniem zaproszonych gości w osobach: ustępującego Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko Pana Józefa Kosiby, Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko Pana Zbigniewa Pawłowskiego, Z-cy Dyrektora RDLP Krosno Pana Artura Królickiego, Przewodniczącego Związku Zawodowego Leśników Polskich Okręgu Krośnieńskiego Pana Ireneusza Żelaznego, Kierownika Zakładu Leśnictwa PWSZ w Sanoku Pana Jerzego Mączyńskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Zbigniewa Janiczek oraz tegorocznych absolwentów i ich rodziców, którzy przybyli na uroczystość.

Miłym akcentem rozpoczynającym naszą uroczystość było uhonorowanie ustępującego Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko Pana Józefa Kosiby odznaką za szczególne zasługi na rzecz Technikum Leśnego w Lesku.

Po przemówieniach Pani Dyrektor i zaproszonych gości, nastąpiło wręczenie nagród za osiągnięcia naukowe oraz pracę na rzecz szkoły.
Ważnym punktem programu uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem naszym absolwentom. Dwoje  uczniów: z klasy IVa Weronika Wójcik, z klasy IVb Jakub Miszczyszyn otrzymało świadectwa z wyróżnieniem a ich rodzice listy gratulacyjne.

Stypendium naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej dla 2 pierwszych osób z najwyższą średnia ocen z przedmiotów zawodowych – w wysokości 750 zł, otrzymali Hubert Bobak oraz Weronika Wójcik.

Odznaki za szczególne osiągnięcia na rzecz szkoły otrzymali: Kinga Kłys, Paweł Sudoł, Artur Niemiec, Hubert Bobak, Jakub Miszczyszyn.
Nagrodę specjalną za 100% frekwencję przez cztery lata nauki otrzymał Artur Niemiec.
Nagrodę za 100% frekwencję w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał Aleksander Lisze.
Nagrodami wyróżnieni zostali również Sygnaliści Myśliwscy: Artur Niemiec, Kinga Kłys, Bartłomiej Biłas.

Pani Beata Brajewska i Pan Zygmunt Folwarski wręczyli nagrody za udział w konkursach krasomówczych i literackich oraz nagrody dla laureatów konkursu czytelniczego.
Nagrody za aktywną działalność w internacie wręczyła Pani Kierownik Internatu Natalia Zięba.
Nagrodami zostali również uhonorowani uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim.

Za honorowe oddawanie krwi dyplomy i nagrody z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Rzeszowie otrzymało 30 uczniów.

Część oficjalna zakończyła się pożegnalnym przemówieniem i podziękowaniami przedstawicieli maturzystów:  Kingi Kłys i Dawida Pustułki. Następnie wręczono kwiaty nauczycielom .
Po części oficjalnej zaprezentowano część artystyczną, przygotowaną przez wychowawców klas III- Panią mgr Renatę Głuszko i Pana mgr inż. Andrzeja Komorowskiego.

Część artystyczną rozpoczęła uczennica klasy III Alicja Łukasiewicz wykonując utwór pt. „Jak dobrze być leśnikiem…”.
Następnie w kabaretowym stylu przedstawiono historię czterech lat nauki tegorocznych absolwentów. Humorystycznie podkreślono wzloty i upadki tego rocznika maturzystów.
Na „Oscarowej Gali” będącej jednym z elementów przedstawienia najbardziej „ zasłużonym” uczniom wręczono złote wieńce w kilku kategoriach m.in. „Mistrz Pilarki”, „Leśna Miss”, czy „Największy Filozof”. Wejście wyróżnionych na czerwony dywan przy salwach śmiechu kolegów i gości oglądających całe zdarzenie miało swój niepowtarzalny urok, a główni bohaterowie Gali bardzo dobrze wczuli się w swoje role.

Przed naszymi maturzystami już niebawem egzamin dojrzałości i wybór dalszej drogi życiowej. Mamy jednak nadzieje, że te wyzwania, przed którymi staną,  nie okażą się dla nich trudne. Tego jeszcze raz im życzymy…

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress