Pożegnanie uczniów klas IV – rocznik 2017 – 2021 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Pożegnanie uczniów klas IV – rocznik 2017 – 2021

W dniu 30 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyło się pożegnanie Uczniów klas IV. Na uroczystości obecni byli Goście: Pan Marek Marecki Dyrektor RDLP w Krośnie, Pan Zbigniew Pawłowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko , Pan Wojciech Jankowski-kierownik praktyk zawodowych, Pan Bogusław Sitko Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku, Pan Gracjan Fara- kierownik szkolenia praktycznego i jednocześnie reprezentant Związku Leśników Polskich w RP, Pani Natalia Zięba kierownik Internatu. Na sali oprócz Uczniów klas IV-tych obecni byli ich Wychowawcy: Pan Lesław Dobosz- opiekun klasy IVa oraz Pan Marian Gawlik -opiekun klasy IVb, reprezentanci klas trzecich oraz członkowie Rady Pedagogicznej.

Uroczystość rozpoczęła się od gratulacji Pani Dyrektor Jadwigi Szylak, dla Pana Dyrektora Marka Mareckiego z tytułu objęcia nowej funkcji. Pani Dyrektor w  imieniu własnym oraz całego Grona Pedagogicznego, pracowników Szkoły oraz młodzieży, życzyła nowemu Dyrektorowi RDPL w Krośnie dużo satysfakcji z pracy, realizacji swoich zamierzeń i wspaniałych współpracowników, a także podziękowała za współpracę  i opiekę nad młodzieżą.

Główną częścią uroczystości było wręczenie nagród Uczniom klas IV.

Za najlepsze wyniki w nauce świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Katarzyna Antolak

Łukasz Kowal

Dominik Józefczyk

Odznakę „Za szczególne osiągnięcia w nauce” PRIMUS INTER PARES otrzymali:

Wiktoria Darosz-  srebrna

Jakub Wojtanowski- brązowa

Szymon Krysa- srebrna

Nagrodę pieniężną od Związku Leśników Polskich za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych otrzymali:

Łukasz Kowal

Dominik Józefczyk

Odznaki za szczególne zasługi w pracy na rzecz Szkoły otrzymali członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich:

Jakub Wojtanowski

Hubert Inglot

Konrad Siemiątkowski

Dominik Józefczyk

Nastąpiło również uroczyste przekazanie sygnałówki nowemu kapelmistrzowi.

Nagrody ufundowane przez RDLP w Krośnie otrzymali: Katarzyna Antolak, Jarosław Żmuda, Krystian Zawada, Łukasz Kowal, Dominik Józefczyk, Konrad Siemiątkowski.

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lesko otrzymali: Jakub Pieklak, Jakub Barszcz, Bartłomiej Maślany, Dominik Tęcza.

Nagrody Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce, dobrą frekwencję oraz za działalność na rzecz szkoły otrzymali: Hubert Inglot, Jakub Wojtanowski,Tomasz Marcinik, Dawid Pelczar, Gracjan Ochenduszko, Wojciech Fenio, Paweł Paciorek, Andrzej Taborski, Wiktoria Darosz, Karol Bil, Szymon Krysa, Dominika Piotrowska, Jakub Franos.

Nagrody Kierownika internatu otrzymali: Dawid Pelczar, Jakub Franos, Wiktoria Darosz, Jarosław Żmuda, Dominik Tęcza, Magdalena Karbowniczyn.

Nagrodę za sprawowanie funkcji Przewodniczącego SU otrzymał Wiktor Klich, za pełnienie funkcji Zastępcy Przewodniczącego SU otrzymali Krystian Zawada i Jakub Wojtanowski oraz Piotr Wierciński za pracę na rzecz SU.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody za Konkurs czytelniczy „Czytam, bo…lubię!”. Wyróżnieni zostali dwaj uczniowie: Szymon Krysa oraz Kacper Wojciechowski.

Pod koniec części oficjalnej podziękowania złożyli Przedstawiciele klas IV wręczając kwiaty Dyrekcji, zaproszonym Gościom i Nauczycielom.

Następnie rozpoczęła się ostatnia część uroczystości- pożegnanie maturzystów przez przedstawicieli klas trzecich. Było przemówienie młodszych kolegów i koleżanek oraz prezentacja podsumowująca wspólne chwile rocznika 2017-2021 spędzone w Technikum Leśnym, która wywołała uśmiech i łzy…

Tegorocznym Absolwentom życzymy :

radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

Darz Bór!

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress