Poznajemy Lesko « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Poznajemy Lesko

W pierwszych dniach pobytu w Internacie nasi Wychowawcy zabrali nas na wspólne poznawanie Leska. Przewodnik wycieczki zapoznał nas z historią Leska oraz jego zabytkami.  Najważniejsze z nich to: XVI Wieczny Zamek Kmitów oraz XVI wieczny gotycki Kościół Rzymskokatolicki, XVIII wieczna Synagoga Żydowska I Świątynia Ormiańska. Zlokalizowaliśmy Amfiteatr Park miejski, Planty i Ratusz.

Wychowawcy pokazali również przydatne nam miejsca i instytucje: Urząd Miasta, Przychodnia Zdrowia, Szpital, Policja, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, bankomaty, markety, basen i stadion miejski oraz bary i cukiernie.

Opiekę nad Wychowankami podczas wycieczki sprawowali Wychowawca Jan Stelmach, który pełnił również funkcję przewodnika oraz wychowawczynie Jadwiga Gawlewicz i Beata Chytła.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress