Praktyki zawodowe – kurs drwala 4spb. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Praktyki zawodowe – kurs drwala 4spb.

Już od wielu lat dzięki współpracy Technikum Leśnego w Lesku oraz Nadleśnictwa Lesko dla uczniów naszej szkoły prowadzone są nieodpłatne kursy drwala- operatora pilarki spalinowej. Kurs odbywa się w ramach praktyk zawodowych z użytkowania lasu. Prowadzony jest przez niezwykle doświadczoną kadrę instruktorów z Nadleśnictwa Lesko.

Tydzień I naszego kursu dobiegł końca. Emocji było bardzo wiele! Pod okiem naszych instruktorów ścinka drzew idzie bardzo pomyślnie. W trakcie zajęć uczymy się szczególnie zasad bezpiecznej i ergonomicznej pracy podczas ścinki, obalania, przerzynki i okrzesywania drzew.

https://youtube.com/shorts/31d2xdM_R3E?feature=share

https://youtube.com/shorts/mjioYNn4-yM?feature=share

Ważne dla przyszłych kadr leśnictwa jest, aby stale promować bezpieczną i wydajną pracę zgodnie z zasadami BHP. 

Przed wzięciem pilarki do rąk po raz pierwszy, warto przeczytać instrukcję BHP, bez której nie obejdziemy się naszym teoretycznym egzaminie, ale przed nami jeszcze tydzień praktyk, później już tylko egzamin praktyczny ! ☺️

Mamy też małego pomocnika, który jest nieodłącznym elementem naszego szkolenia. 🐈

Drugi tydzień praktyk z kolei przebiegł nam bardzo szybko. Instruktorzy pomogli nam wybrać drzewa na egzamin. Wszyscy zdali egzamin teoretyczny, a później udaliśmy się do lasu i wróciliśmy z niego równie szczęśliwi. Praktyki uznajemy za bardzo udane i powtórzylibyśmy je jeszcze raz! 😃

Zuzanna Kuczma

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress