Prezentacja nowego kierunku kształcenia podczas „Dnia Otwartych Drzwi” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Prezentacja nowego kierunku kształcenia podczas „Dnia Otwartych Drzwi”

Podczas „Dnia Otwartych Drzwi” (08.12.2017r.) Zespół Szkół Leśnych w Lesku zaprezentował młodzieży szkół gimnazjalnych nowy kierunek kształcenia – szkołę branżową I stopnia. W trakcie 3 letniej nauki uczeń uzyskuje tytuł operatora maszyn leśnych. Otrzymuje nieodpłatnie kursy: drwala – operatora pilarki, żurawia hydraulicznego i wykaszarek spalinowych, prawa jazdy kategorii T, pierwszej pomocy.

Podczas pobytu w Naszej Szkole przybyła młodzież mogła: zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki; wziąć udział w zajęciach (z nagrodami) z rozpoznawania owadów, nasion, szyszek, rodzajów drewna; spróbować swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy sportowej; obejrzeć pokazy obsługi pilarki, obsługi żurawia hydraulicznego; zwiedzić internat.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za wsparcie finansowe „ Dnia Otwartych Drzwi”( ufundowanie nagród uczniom biorącym udział w konkursach oraz poczęstunek dla młodzieży gimnazjalnej wraz z opiekunami).

Poszukiwane i dobrze płatne w całej Polsce zawody czekają na młodzież gimnazjalną w ZSL w Lesku!

ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress