Spotkanie nr 9 Interreg – 11-13 maja 2018 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Spotkanie nr 9 Interreg – 11-13 maja 2018

Strona główna Lasy nie znają granic

Sprawozdanie ze spotkania ekspertów, gestorów i zespołu projektowego

w dniach 11-13 maja 2018 r.

 

W dniach 11-13 maja 2018 r. w Presovie odbyło się dziewiąte spotkanie ekspertów, gestorów i zespołów projektowych  w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz  dwóch gestorów  zgodnie z listą obecności.

W pierwszym dniu spotkania po przywitaniu Wszystkich przez menagera Miroslava Fuchsa i koordynatora projektu Vlaste Hudakovą zespoły projektowe z Polski i Słowacji przedstawiły ocenę postępów realizacji projektu, oraz informację o stanie złożonych wniosków o płatność. Następnie dyskutowano na tematy związane z trudnościami pojawiającymi się w trakcie realizacji poszczególnych zadań.

W drugim dniu eksperci przedmiotów z których odbyły się już wymiany młodzieży prezentowali swoje opinie i uwagi związane z pobytami uczniów zarówno na Słowacji jak i w Polsce. Było wiele pozytywnych opinii i podziękowań dla obu stron projektu za bardzo dobrą organizację wymian młodzieży zarówno pod względem dydaktycznym jak i socjalnym. Kolejnym punktem spotkania było wyjście na zamek Saris i zwiedzanie okolicznych lasów. Po obiedzie zespoły pracowały nad dopracowaniem ostatniej wymiany młodzieży.

Trzeci dzień spotkania to podsumowanie kończącego się zadania projektowego nr 3 i informacja oraz wprowadzenie do zadania czwartego czyli Opracowanie optymalnego modelu kształcenia dla szkół i praktyk zawodowych . Następnie zespoły projektowe przedstawiły termin harmonogram spotkania w Polsce które odbędzie się w dniach 08-10 czerwca 2018 r. Na zakończenie każdy mógł zabrać głos w ramach wolnych wniosków

Menager projektowy:

……………………………………

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress