Lasy nie znają granic Opis projektu « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Lasy nie znają granic Opis projektu

Strona główna Lasy nie znają granic

 

Rozwój kształcenia to jedno z głównych wyzwań Programu Interreg V-A Polska – Słowacja. Pogranicze polsko-słowackie odznacza się między innymi znaczą migracją młodych ludzi poszukujących lepszych form i możliwości kształcenia, właśnie z powodu braku takich możliwości w regionie. System kształcenia na pograniczu jest stosunkowo bogaty w różne typy szkół, ale w tym projekcie chcemy skupić się na porównaniu treści kształcenia w bardzo podobnych ośrodkach nauczania w zakresie leśnictwa na poziomie szkoły średniej.

Systemy kształcenia obu krain wykazują pewne braki, do których należą: – brak połączenia wiedzy z praktyką; – absolwent szkoły uzyskuje wiadomości, które nie są użyteczne w praktyce; – absolwent szkoły nie potrafi zastosować uzyskanych wiadomości w normalnych sytuacjach; – uczniom brakuje wiadomości potrzebnych w praktyce; – uczniowie nie widzą sensu w tym, czego, w jaki sposób i dlaczego się uczą; – uczniowie mają problem z samodzielnym myśleniem – twórczym i krytycznym; – programy nauczania poruszają zbyt wiele aspektów; – uczniowie podczas nauki przyswajają zbyt dużo niepotrzebnych wiadomości encyklopedycznych.

Projekt dzięki realizacji celów szczegółowych wspiera: poprawę jakości wykształcenia, poszerzenie oferty kształcenia na obszarze pogranicza, przystosowanie się do potrzeb rynku oraz korzystanie z innowacyjnych metod nauczania i intensyfikację wspólnych inicjatyw polsko-słowackich rozwijanych przez instytucje oświatowe. Projekt dąży do osiągnięcia tych celów przez realizację odpowiednich zadań projektowych uporządkowanych chronologicznie, które skupiają się przede wszystkim na porównaniu treści kształcenia wybranych przedmiotów zawodowych w dziedzinie leśnictwa oraz zastosowaniu istotnych wyników tego porównania przy opracowywaniu optymalnego modelu nauczania teoretycznego i praktycznego.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress