Trzeci wyjazd uczniów ZSL Lesko na Słowację (13-18 maja 2018) « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Trzeci wyjazd uczniów ZSL Lesko na Słowację (13-18 maja 2018)

Strona główna Lasy nie znają granic

Trzeci wyjazd uczniów ZSL Lesko na Słowację w ramach projektu Interreg.

W maju uczniowie klas 3 Technikum Leśnego w Lesku uczestniczyli w wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą w Presovie na Słowacji. Był to już ich trzeci wyjazd, organizowany w ramach tygodniowych praktyk zawodowych – projekt „Lasy nie znają granic”, współfinansowanych z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 r.

W dniach 13-18 maja 2018r. uczniowie realizowali program w ramach przedmiotów Gospodarka łowiecka, Ekonomika leśna oraz SILP zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

Zajęcia organizowane przez naszych słowackich partnerów były prowadzone w sposób profesjonalny i sprzyjały wymianie doświadczeń na temat prowadzonej gospodarki leśnej/łowieckiej po obu stronach granicy.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne obejmowały zagadnienia:

– hodowla zwierzyny oraz wycena trofeów łowieckich,

– zasady sprzedaży drewna w lasach słowackich i określenie dochodu ze sprzedaży drewna,

– funkcjonowanie systemu informatycznego w lasach oraz dokumentowanie obrotu drewnem.

Oprócz uczestnictwa w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych w szkole braliśmy również udział w bardzo ciekawych zajęciach terenowych, z których szczególnie podobały się nam trening łuczniczy oraz wizyta w ośrodku hodowli zwierzyny Zvernica Betliar.

W ostatnim dniu naszego pobytu na Słowacji dokonaliśmy podsumowania całości praktyk oraz wymieniliśmy się uwagami dotyczącymi tej części projektu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom słowackim za bardzo ciepłe przyjęcie i wspaniałe przygotowanie wymiany a naszej młodzieży za godne reprezentowanie ZSL Lesko.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress