Rekolekcje w Technikum Leśnym w Lesku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Rekolekcje w Technikum Leśnym w Lesku

W dniach 19-20 marca 2019 roku odbyły się rekolekcje szkolne, którym przyświecały słowa słynnego amerykańskiego myśliciela i filozofa Jima Rohna: „Nie możesz zmienić swojego życia w jedną noc. Ale możesz zmienić kierunek w którym podążasz.” Poprowadził je kapelan  Domu Pomocy Społecznej Caritas w Brzozowie – ks. Stanisław Masłyk.

Przez dwa dni mogliśmy pogłębić teologię grzechu i cierpienia, ale również spotkać się z ludźmi, którzy pragnęli świadectwem swojego życia, a często i cierpienia uzmysłowić nam, że młodość choć jest piękna, to jednak niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa. Dlatego warto z rozsądkiem korzystać z tego daru, by nie powtórzyć błędów, a wzrastać w człowieczeństwie które ma nas w konsekwencji zaprowadzić do świętości.

Sporym przeżyciem okazała się również pantomima przygotowana przez młodzież z klasy czwartej, która uświadomiła chyba każdemu z nas, że mimo słabości, Chrystus wciąż walczy o człowieka i pragnie dla niego prawdziwego szczęścia. Również droga krzyżowa, Eucharystia czy sakrament pokuty pomogły nam głębiej zrozumieć tajemnicę naszego człowieczeństwa, ale także i naszej grzeszności i cierpienia, które nas dotyka.

ks. Przemysław Macnar

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress