Rekolekcje w terenie « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Rekolekcje w terenie

Tego roku rekolekcje szkolne zostały podzielone na dwie części. W Wielkim Poście dwa dni przeznaczyliśmy na słuchanie konferencji i świadectw. Trzeci dzień był wyjątkowy, bo spędziliśmy go w lesie. Tzw. „Poligon Duchowości” odbył się 18 maja 2017r. Była to wyprawa całej szkoły do sanktuarium Matki Bożej Łopieńskiej w Polańczyku. Wyprawa w większości prowadziła drogami leśnymi i polnymi.

Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzenie źródełek w Lesku, Kamienia leskiego, źródełka w Zwierzyniu. Inną niespodzianką stało się dotarcie do nieistniejącej dziś miejscowości Bereżnica Niżna, gdzie w ogniu opalaliśmy kiełbasę. Metę stanowił kościół w Polańczyku, gdzie wspólnie odmówiliśmy Litanię Loretańską i zaśpiewaliśmy pieśń „Chwalcie łąki umajone”.

Uczestnicy eskapady

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress