Rekolekcje wielkopostne « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Rekolekcje wielkopostne

Życie wewnętrzne człowieka- a każdy przecież takie prowadzi, choć czasem nie chce zdać sobie z tego sprawy- jest decydującym elementem ludzkiego bytu. Z naszego wnętrza, a więc systemu wartości opartego (lub nie) na wierze, wypływają wszystkie podejmowane przez nas decyzje.  Kłębowisko uczuć, emocji, przemyśleń- jak trudno czasami nam je rozsupłać i uporządkować. Powracające wciąż pytania o sens życia (trudnego przecież dla każdego z nas na swój sposób)- gdzie szukać na nie odpowiedzi?

„Duc in altum- Wypłyń na głębię”(Łk 5,4)- mówił Chrystus do Szymona Piotra. My, uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, otrzymaliśmy również podobne zaproszenie. Każdy z osobna mógł, jeśli tylko podjął to ryzyko, wypłynąć na głębię swojej duszy.

Naszym tegorocznym „kapitanem” był o. paulin Mirosław Bijata. W dniach 19- 20 III mieliśmy zaszczyt gościć go w naszej Szkole i czerpać z jego nauk.

W dniu 19 III o. Mirosław wygłosił dwie konferencje. W pierwszej obserwowaliśmy Jezusa rozmawiającego z bogatym młodzieńcem. Rozważaliśmy następujące problemy: jaki ma stosunek Bóg do młodego człowieka? Skąd wypływa wiara? W drugiej konferencji uczyliśmy się relacji do Boga i sposobu życia od św. Józefa. Szczególną uwagę zwrócił o. Mirosław na czystość przedmałżeńską; postawił przed nami św. Józefa jako wzór mężczyzny i męża. W przerwach między konferencjami mogliśmy odprężyć się i nabrać nowych sił dzięki naszemu wspaniałemu Zespołowi Muzycznemu.

Po obu konferencjach udaliśmy się do kościoła w Lesku, aby tam rozpamiętywać Drogę Krzyżową. Uczniowie klas I-ych i II-ich wraz z  P. Martą Michalska- Konik odgrywali scenki nawiązujące do kolejnych stacji.

W dzień drugi Rekolekcji wysłuchaliśmy konferencji o. Mirosława nt. grzechu. Ojciec poprzez bardzo trafne inscenizacje- rzecz jasna przy pomocy chętnych uczniów- zademonstrował nam skutki, jakie grzech sprowadza na człowieka. Po przerwie obejrzeliśmy znakomity film. Bardzo dobitny, momentami bawiący, pokazujący przy tym całą prawdę odnośnie nieczystości we wszelakich jej przejawach. Nagranie pochodziło z seminarium portorykańskiego pastora- Marka Gungnora.

Po poranku w szkole, wybraliśmy się do leskiej świątyni, aby tam uczestnictwem we Mszy św. zwieńczyć dwa dni żeglugi po głębokich wodach- toniach naszych własnych dusz.

„Intra totus, mane solus, exi alius- Wejdź cały, pozostań sam, wyjdź inny”. Jest to istota ducha rekolekcji. Dzięki o. Mirosławowi Bijacie, oraz ks. Stanisławowi Sygnarowskiemu, wielu z nas w ten  sposób mogło przeżyć ten czas. Każdy wie sam, czy przyniósł on owoce. My, Uczniowie ZSL w Lesku, dziękujemy Wam, nasi duszpasterze, za to, że z tak wielkim sercem i oddaniem zechcieliście poświęcić nam swoją energię, abyśmy mogli choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga.

in the us, walmart and target , pharmacies have a list of generic has a larger selection of $8.99 prescriptions, including generic zoloft ( sertraline ). online – some very dramatic price differences between pharmacies), then 

Darz Bór!

                                                                                                                                  P. „W” J. 

Podczas rekolekcji grali nam:
Ks. Stanisław Sygnarowski (keyboard, śpiew),
P. Tadeusz Mroczkowski (trąbka),
Grzegorz Budziak (perkusja/keyboard), nov 26, 2014 – estrace for infertility with no prescriptions generic estrace generic cream cost. estrace for postpartum from india is it safe buy cheap estrace for 
Norbert Faliszek (śpiew, gitara akustyczna),
Sylwester Feńczak(saksofon), buy baclofen online canada- buy online without prescription . discounts up to 90%. fda approved drugs. overnight delivery. free shipping available.
Ewa Kamińska (gitara basowa).
Dominika Mleczko (gitara elektryczna).

Scenki podczas Drogi Krzyżowej przedstawiali:
Katarzyna Dul,
Monika Juda,
Arkadiusz Kalisz,
Dawid Lonc,
Dominika Mleczko,
Krzysztof Orłowski, doxycycline dosage antimalarial buy doxycycline monohydrate online purchase doxycycline
Jakub Porębny,
Paweł Słaby,
Sebastian Zygora.

 

 

 

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress