Rzeka San « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Rzeka San

San jest główną rzeką Bieszczadów. To jeden z największych i najbardziej zasobnych w wodę cieków karpackich. Technikum Leśne w Lesku położone jest ok. 400 m od górskiego odcinka tej rzeki.

Poniżej zapory w Myczkowcach tworzy starorzecze, gdzie zaczyna się O.S. (odcinek specjalny), który ciągnie się do ujścia rzeki Hoczewka. ZSL Lesko zlokalizowane jest poniżej tego odcinka. Na Sanie dopuszczalne są 2 metody połowu: na sztuczną muchę i spinning. Rzeka cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich ale i zagranicznych wędkarzy. Większość łowiących tu po raz pierwszy jest zdziwionych, że na wodzie nie przekraczającej pół metra można wyholować pstrągi przekraczające nawet 60 cm, podobnie lipienie oraz ponad metrowej długości głowacice, wychodzące na żer z dołów 2 metrowej głębokości. Czasami trafia się piękny kleń .

Rzeka została rozsławiona po 30- tych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Muchowym, które powróciły w Bieszczady po 25 latach. Zawody odbyły się w czerwcu 2010 roku. Dodam, że przy oficjalnym otwarciu mistrzostw asystowali uczniowie z naszej szkoły. San uznawany jest za mekkę wędkarstwa muchowego jak i spinningowego  przez polskich wędkarzy.

Wszystkim zainteresowanym bardzo polecam wypad na San, ze względu na piękne walory przyrodnicze tej rzeki  oraz na duże, silne i waleczne ryby.

Krzysztof Lech

 


Rzeka San okolice Technikum Leśnego w Lesku- stan niski Sierpień


Rzeka San Lesko- stan alarmowy Lipiec

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress