Spotkanie nr 5 Interreg – 26-28 stycznia 2018 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie nr 5 Interreg – 26-28 stycznia 2018

W dniach 26-28 stycznia 2018 r. w Presovie odbyło się piąte spotkanie ekspertów i zespołu projektowego, a zarazem pierwsze jeśli chodzi o zadanie nr 2, w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz po raz pierwszy dwóch gestorów  zgodnie z listą obecności.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania Wszystkich przez menagera projektowego Miroslava Fuchsa i przedstawienia harmonogramu spotkania.

Pierwszym punktem realizowanym na spotkaniu było przedstawienie gestorów z Polski i Słowacji oraz wprowadzenie ich do zadań projektowych. Ustalono wszystkie szczegóły którymi będą zajmować się gestorzy przez najbliższe miesiące.

Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od zwiedzenia muzeum przyrodniczego w Trebisovie, gdzie poznaliśmy faunę różnych kontynentów. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie informacji o sfinalizowaniu analizy porównawczej poszczególnych przedmiotów zawodowych.   Eksperci podczas pracy w grupach ustalili pomiędzy sobą zestawy tematów które będą realizowane podczas wymiany uczniów oraz wymienili spostrzeżenia na temat wykorzystania innowacyjnych metod kształcenia. Ustalono termin wykonania materiałów edukacyjnych, które będą przekazane uczniom podczas wymian młodzieży.

Na zakończenie spotkania doprecyzowano już wszystkie terminy wymiany młodzieży, oraz zaplanowano kolejne spotkanie robocze w Lesku na dni 16 – 18 luty 2018 r.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress