Spotkanie w ramach Interreg w dniach 08-10 czerwca 2018 r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie w ramach Interreg w dniach 08-10 czerwca 2018 r.

W dniach 08-10 czerwca 2018 r. w Klimkówce odbyło się dziesiąte spotkanie ekspertów, gestorów i zespołów projektowych  w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz  dwóch gestorów  zgodnie z listą obecności.

8 czerwca po zakwaterowaniu gości ze Słowacji rozpoczęła się pierwsza część spotkania. Na początku menager projektowy Natalia Zięba przywitała wszystkich i zapoznała z harmonogramem spotkania. W kolejnym punkcie eksperci z przedmiotów z których były prowadzone wymiany młodzieży w maju przedstawili swoje opinie i uwagi oraz zaprezentowali dokumentację fotograficzną w wymian młodzieży. W ostatnim punkcie dnia dyskutowano na temat wymian pod względem prowadzenia zajęć jak również pod względem organizacyjnym.

W drugim dniu udaliśmy się do Rymanowa Zdroju, aby zaprezentować powiązania przyrody z właściwościami uzdrowiskowymi. Po powrocie rozpoczął się drugi panel spotkanie w którym na początku głos zabrali gestorzy i przedstawili raport  i ocenę powodzenia i skuteczności wprowadzanej reformy treści kształcenia podczas wymian młodzieży. Kolejnym punktem było wprowadzenie i omówienie przez menagerów z Polski i Słowacji Zadania nr 4, czyli Opracowanie optymalnego modelu kształcenia. Następnie eksperci z poszczególnych przedmiotów zawodowych pracowali w grupach ustalając i dopracowując szczegóły dotyczące tego zadania.

Ostatni dzień spotkania to przygotowanie i ustalenia dotyczące spotkania w lipcu w Presovie w ramach którego odbędzie się trzeci workshop przedstawiający uwagi i wnioski oraz prezentację z odbytych wymian młodzieży. W punkcie uwagi i wnioski pojawiły się podziękowania dla obu stron projektu za bardzo dobre przygotowanie wymian młodzieży, jak również terminowe wykonywanie swoich obowiązków. Po zakończeniu spotkania wszyscy udali się na wspólny posiłek.

 

                                             Menager projektowy:

                                                ……………………………………

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress