Spotkanie z podróżnikiem « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie z podróżnikiem

24 października 2017  odwiedził naszą Szkołę podróżnik z  grupy „Trzask” Grzegorz Chachura, który „zabrał” nas w podróż do dalekiej Tajlandii. Przez blisko dwie godziny „oprowadzał” zgromadzonych  uczniów po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach tego azjatyckiego kraju wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz przywiezione z podróży pamiątki.

Dowiedzieliśmy się, że Tajowie to bardzo zadowoleni i uśmiechnięci ludzie, którzy z niemal boską czcią wielbią swego władcę. Zapamiętaliśmy  i usłyszeliśmy wiele ciekawostek, m.in.:  że kobiety zakładają sobie na szyję specjalne obręcze, aby ją wydłużyć i wyglądać pięknie. Opowiadał o świątyni, w której turyści spacerowali pośród tygrysów oraz o świątyni dla małp. Pokazał  słoniowe taksówki jeżdżące po Bangkoku i innych miastach. Zaprezentował papier, który wyrabia się z odchodów słonia oraz pierwowzór „Red Bulla” z Tajlandii. To tylko niektóre z interesujących wiadomości, które mieliśmy okazję poznać.

Spotkanie upłynęło bardzo szybko, młodzież z zainteresowaniem słuchała opowiadań pana Grześka. Kiedy na lekcjach rozmawiałem w poszczególnych klasach o wrażeniach ze spotkania najczęściej spotykałem się z takim oto stwierdzeniem, że w pewien sposób zazdroszczą oni podróżnikom wspaniałych i pełnych przygód podróży, na których dodatkowo zarabiają zbierając w ten sposób fundusze na kolejne eskapady. NIECH WIĘC BIORĄ PRZYKŁAD!

Robert Benewiat

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress