Spotkanie z podróżnikiem « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie z podróżnikiem

24 października 2017  odwiedził naszą Szkołę podróżnik z  grupy „Trzask” Grzegorz Chachura, który „zabrał” nas w podróż do dalekiej Tajlandii. Przez blisko dwie godziny „oprowadzał” zgromadzonych  uczniów po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach tego azjatyckiego kraju wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz przywiezione z podróży pamiątki.

Dowiedzieliśmy się, że Tajowie to bardzo zadowoleni i uśmiechnięci ludzie, którzy z niemal boską czcią wielbią swego władcę. Zapamiętaliśmy  i usłyszeliśmy wiele ciekawostek, m.in.:  że kobiety zakładają sobie na szyję specjalne obręcze, aby ją wydłużyć i wyglądać pięknie. Opowiadał o świątyni, w której turyści spacerowali pośród tygrysów oraz o świątyni dla małp. Pokazał  słoniowe taksówki jeżdżące po Bangkoku i innych miastach. Zaprezentował papier, który wyrabia się z odchodów słonia oraz pierwowzór „Red Bulla” z Tajlandii. To tylko niektóre z interesujących wiadomości, które mieliśmy okazję poznać.

Spotkanie upłynęło bardzo szybko, młodzież z zainteresowaniem słuchała opowiadań pana Grześka. Kiedy na lekcjach rozmawiałem w poszczególnych klasach o wrażeniach ze spotkania najczęściej spotykałem się z takim oto stwierdzeniem, że w pewien sposób zazdroszczą oni podróżnikom wspaniałych i pełnych przygód podróży, na których dodatkowo zarabiają zbierając w ten sposób fundusze na kolejne eskapady. NIECH WIĘC BIORĄ PRZYKŁAD!

Robert Benewiat

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress