Spotkanie z podróżnikiem w Rymanowie « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Spotkanie z podróżnikiem w Rymanowie

W dniu 5 października 2017 r.  grupa Uczniów z klasy pierwszej uczestniczyła w spotkaniu z Marcinem Kydryńskim- podróżnikiem, fotografem i dziennikarzem muzycznym. Spotkanie odbyło się w Zajeździe,, Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie , w ramach projektu ,,Wielkie Wyprawy”. Pan Kydryński ciekawie opowiadał o afrykańskiej przygodzie i przeżyciach z wędrówek po Afryce, także tych niebezpiecznych i ekstremalnych.

Jego relacja z wypraw do państw Afryki i prezentacja multimedialna fotografii z podróży, przybliżyła nam ten odległy i stale zmieniający się kontynent. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących życia jego mieszkańców, religii, kultury i zwyczajów.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy, jak powstawała książka Pana Kydryńskiego ,,Biel. Notatki z Afryki”, która jest zapisem licznych przemyśleń i spostrzeżeń z podróży, które autor odbył przez 25 lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress