Sprzątamy i sadzimy dla Polski « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Sprzątamy i sadzimy dla Polski

W piątek 22.04.2022r. mieliśmy okazję uczestniczyć w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbyła się w całym kraju. Uczestniczyło w niej dwie klasy: 3SPA i 3SPB Technikum Leśnego w Lesku. Przedsięwzięcie to organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne, ale również kształtowanie podstawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Wspólnymi siłami udało nam się osiągnąć zamierzone zadania, którymi było posprzątanie różnych obiektów z wszelkiego rodzaju śmieci i posadzenie nowych drzew. Działania takie, mają duży wpływ na środowisko, podnoszą świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Spędziliśmy dzień bardzo przyjemnie. Połączyliśmy przyjemne (spędzenie czasu razem, brak lekcji) z pożytecznym! 😊

W okresie od 20 – 28 kwietnia posprzątaliśmy również okolice Rezerwatu przyrody Dyrbek, znajdującego się w leśnictwie Czarny Dział Nadleśnictwa Lesko oraz posadziliśmy kilka tysięcy drzew. W akcji sadzenia brały udział klasy 2 i 3.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli uczestniczyć z jeszcze większym zaangażowaniem w takich wydarzeniach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress