Staż dla uczniów słowackich – kwiecień 2018 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Staż dla uczniów słowackich – kwiecień 2018

W dniach 15 – 20 kwietnia gościliśmy w Zespole Szkół Leśnych w Lesku naszych przyjaciół ze szkoły leśnej z Preszova na Słowacji. Uczniowie oraz opiekunowie (eksperci) z obydwu szkół uczestniczą w projekcie „Lasy nie znają granic” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Projekt dzięki realizacji celów szczegółowych wspiera: poprawę jakości wykształcenia, poszerzenie oferty kształcenia na obszarze pogranicza, przystosowanie się do potrzeb rynku oraz korzystanie z innowacyjnych metod nauczania i intensyfikację wspólnych inicjatyw polsko-słowackich rozwijanych przez instytucje oświatowe.

W ramach działań projektowych nr 3 i 4 eksperci przygotowali materiały edukacyjne dla uczniów oraz zalecenia metodyczno-dydaktyczne do wykorzystania w pracy z uczniami klas III ze Słowacji.

Podczas tej wymiany 45 słuchaczy ze szkoły w Preszovie uczestniczyło w stażach zorganizowanych przez Technikum Leśne w Lesku. W ramach kwietniowej wymiany uczniowie ze Słowacji uczestniczyli w zajęciach z Gospodarki łowieckiej, Ekonomiki leśnej oraz SILP.

Zobacz zajęcia z Ekonomiki leśnej

Zobacz zajęcia z SILP

Zobacz zajęcia z Gospodarki łowieckiej

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress