Staże zagraniczne uczniów – Erasmus + « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Staże zagraniczne uczniów – Erasmus +

Lesko, hello from Strandhill, Irland. Właśnie kończymy drugi dzień pobytu w ramach programu ERASMUS +. Wczoraj pogoda nas rozpieszczała, co jest tutaj dość niecodzienne. Po zakwaterowaniu się w hostelu dla surferów zwiedzaliśmy okolicę. Widoki są tutaj niesamowite. Po południu szlifowaliśmy język angielski.

Dzisiaj byliśmy na warsztatach w Longford Demesne Wood u uroczej pani Yvonne i jej męża Declan’a z Beltra Co Sligo. Zobaczyliśmy jak wyglądają lasy w Irlandii. Są całkiem inne niż u nas. Ludzie bardzo dbają o nie i o ochronę przyrody. Na początek zostaliśmy zapoznani z gospodarstwem leśnym i organizacją pracy podczas stażu. W trakcie praktyk określaliśmy objawy chorobowe drzewostanu spowodowane przez owady i grzyby, oraz dokonaliśmy inwentaryzacji siedlisk nietoperzy.

Przy okazji nauczyliśmy panią Yvonne kilku polskich słówek. Pozdrawiamy całe Technikum Leśne w Lesku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress