Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2016 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2016

W piątek 14 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017 przez Panią Beatę Szydło Prezesa Rady Ministrów oraz Panią Annę Zalewską Ministra Edukacji Narodowej. Wyróżniony został Jakub Miszczyszyn z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, oraz czwórka pozostałych przedstawicieli stypendystów z województwa podkarpackiego:

Patrycja Bałon z Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie.
Dominik Piątkowski z Technikum w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu.
Natalia Pisarek z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Rzeszowie.
Anna Rokita z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu.

Wyjazd do Warszawy nastąpił o godzinie 5:00 rano, spod Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Uroczystość rozpoczęła się o 12:00 oficjalnym powitaniem przybyłych gości oraz wysłuchaniem „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru z Białegostoku. Następnie Pani Premier skierowała swoje słowa do stypendystów i nauczycieli. Po wystąpieniu Pani Premier kolejne ciepłe słowa popłynęły od Pani Minister Edukacji. Po wręczeniu wszystkich dyplomów uczniowie mogli zrobić zdjęcie z Panią Premier. Około godziny 13:20 podany został obiad, a uroczystość zakończyła się.
Stypendia przyznawane są uczniom szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości oraz, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Tekst i zdjęcia zaczerpnięte ze strony Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress