Sukces w eliminacjach okręgowych Olimpiady OWIUR: Leśnictwo. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Sukces w eliminacjach okręgowych Olimpiady OWIUR: Leśnictwo.

Tegoroczne eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych rozliczone. Jak co roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku, w październiku zorganizowany został etap szkolny Olimpiady OWIUR, który wyłonił 3 najlepszych uczniów naszej szkoły.  W dniach 12-13 kwietnia wzięli oni udział w zmaganiach etapu okręgowego w bloku: Leśnictwo.

Reprezentowali nas, pokazując bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności leśnych: Lucjan Gładysz, Oskar Szymura i Bartłomiej Dydyński.

Najwyższe miejsce i tytuł Laureata eliminacji okręgowych zdobył Lucjan Gładysz zajmując 3 miejsce, bardzo blisko podium uplasował się Oskar Szymura zajmując wysoką 5 lokatę. Ogromne gratulacje. Tym samym Lucjan będzie reprezentował Okręg Kraków i ZSL Lesko podczas ostatniego już etapu centralnego, który odbędzie się 7-8 czerwca w Zespole Szkół w Hańczowej.

Za przeprowadzenie eliminacji pod względem merytorycznym odpowiadał Komitet Okręgowy OWiUR przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, którym kieruje prof. dr. hab. Andrzej Lepiarczyk. Tegorocznym gospodarzem Olimpiady był Zespół Szkół im. E. Godlewskiego w Piotrkowicach Małych (woj. małopolskie).

W eliminacjach wzięło udział 138 uczniów z 59 szkół, głównie z województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Olimpijczycy rywalizowali w 10 blokach tematycznych. Do etapu centralnego olimpiady zakwalifikowało się łącznie 31 osób.

Warto przypomnieć, że oprócz nagród rzeczowych najlepsi otrzymują indeksy uczelni wyższych oraz zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego (100%pkt).

Zapraszam na eliminacje szkolne pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress