Sukces w konkursie wiedzy leśnej na UR Kraków. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Sukces w konkursie wiedzy leśnej na UR Kraków.

Z samego rana, we wtorek 9 maja młodzież Technikum Leśnego w Lesku w składzie Emilia Jarema IVa, Kamil Zieliński IVb, Filip Gucwa IIa wyruszyła na Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego UR Kraków. W tegorocznej VIII edycji udział wzięło 24 najlepszych reprezentantów 8 szkół leśnych kształcących w zawodzie technik leśnik.

Nasi przedstawiciele jak zwykle zaprezentowali wysoki poziom. Z hasłem bojowym „M.N.A” (wtajemniczeni wiedzą) zmierzyli się z 50 pytaniami zamkniętymi oraz 20 pytaniami otwartymi z różnych działów nauk leśnych (rozpoznawanie drzew, roślin, kręgowców, grzybów, owadów itd…).

Ostatecznie nasz wyjazd zakończył się sukcesem a laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Zuzanna Zwierzak – Technikum Leśne w Miliczu.

II miejsce – Emilia Jarema – Zespół Szkół Leśnych w Lesku.

III miejsce – Alicja Janta – Zespół Szkół w Tułowicach.

Wyróżnienia:

VI miejsce – Filip Gucwa – Zespół Szkół Leśnych w Lesku.

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju naukowego.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress