Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r.

28 kwietnia 2022 w Zespole Szkół Leśnych odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. W programie  artystycznym wystąpili następujący uczniowie: Julia Siekaniec, Natalia Szpindor, Paweł Walicki, Jakub Olejnik, Jakub Wróbel, Kamil Dąbrowski, Karolina Nosal, Katarzyna Jaworska i Emilia Warchoł i Grzegorz Koleniewicz.

W programie słowno – muzycznym występujący przypomnieli społeczności szkolnej okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, jej postanowienia oraz następstwa, z których najdotkliwszym był upadek państwa polskiego w 1795 roku. W wystąpieniu przede wszystkim  podkreślono jej znaczenie  dla dobra Rzeczypospolitej, której dawała nadzieję  na zmiany i reformy oraz odbudowę integralności terytorialnej.
Miejmy nadzieję, że obchody Święta 3 Maja to nie tylko kolejna rocznica, mniej lub bardziej „okrągła”, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu.

To pogłębianie wiedzy młodzieży o kraju ojczystym i jego historii, a także uświadomienie jej, że konstytucja  to nie tyle paragrafy, ale prawo wpływające na życie  każdego z nas. Jestem pewien, że uroczysty charakter, sceneria oraz podniosły nastrój akademii z okazji rocznic narodowych udziela się młodzieży,  wywołuje wzruszenie i zmusza do głębokich refleksji.

            Dziękujemy po raz kolejny młodzieży za występ podczas tej krótkiej lekcji historii.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress