Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r.

28 kwietnia 2022 w Zespole Szkół Leśnych odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. W programie  artystycznym wystąpili następujący uczniowie: Julia Siekaniec, Natalia Szpindor, Paweł Walicki, Jakub Olejnik, Jakub Wróbel, Kamil Dąbrowski, Karolina Nosal, Katarzyna Jaworska i Emilia Warchoł i Grzegorz Koleniewicz.

W programie słowno – muzycznym występujący przypomnieli społeczności szkolnej okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku, jej postanowienia oraz następstwa, z których najdotkliwszym był upadek państwa polskiego w 1795 roku. W wystąpieniu przede wszystkim  podkreślono jej znaczenie  dla dobra Rzeczypospolitej, której dawała nadzieję  na zmiany i reformy oraz odbudowę integralności terytorialnej.
Miejmy nadzieję, że obchody Święta 3 Maja to nie tylko kolejna rocznica, mniej lub bardziej „okrągła”, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu.

To pogłębianie wiedzy młodzieży o kraju ojczystym i jego historii, a także uświadomienie jej, że konstytucja  to nie tyle paragrafy, ale prawo wpływające na życie  każdego z nas. Jestem pewien, że uroczysty charakter, sceneria oraz podniosły nastrój akademii z okazji rocznic narodowych udziela się młodzieży,  wywołuje wzruszenie i zmusza do głębokich refleksji.

            Dziękujemy po raz kolejny młodzieży za występ podczas tej krótkiej lekcji historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress