Swimrun – sportowy wolontariat nad Jeziorem Solińskim « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Swimrun – sportowy wolontariat nad Jeziorem Solińskim

W sobotę  10 września w Polańczyku odbyła się impreza sportowa – Swimrun. Swimrun to wyjątkowe wyzwanie, które polega na pokonywaniu dystansu jedynie przy pomocy własnych mięśni, naprzemiennie biegnąc lub płynąc na otwartych wodach w zależności od naturalnego ukształtowania terenu. Wyścigi odbywają się w unikalnych przyrodniczo miejscach, a trasę pokonuje się w dwuosobowych teamach. Czwórka z naszych uczniów ( Alicja Krawiec- III b, Piotr Bajorek – III b, Bartłomiej Maślany- I a i Krystian Zawada – I b) pod opieką pani Marty Michalskiej udała się tam z pomocą przy organizacji i przebiegu wydarzenia.

Dzień zaczęliśmy bardzo wcześniej bo już o 5.30 WOPR odwoził nas na punkty, które obstawialiśmy. Po rozłożeniu flag z niecierpliwością czekaliśmy pierwszych zawodników na horyzoncie, przy okazji podziwiając wschód słońca nad jeziorem. Przed siódmą nareszcie się zjawili, więc zaczęło się wskazywanie drogi, służenie pomocą, dopingowanie  tym najbardziej zmęczonym. Patrzyliśmy na zawodników z ogromnym podziwem zazdroszcząc im kondycji fizycznej. Przed południem za ostatnimi zawodnikami przenieśliśmy się na metę, gdzie naładowaliśmy akumulatory pysznym obiadem, później przeszliśmy do trochę przyjemniejszych spraw, takich jak witanie uczestników na mecie medalami i gratulacjami.

Było to ciekawe przeżycie, mimo że w naszej szkole często jeździmy na różnego rodzaju wolontariaty, ten był nieco inny. Pewnie dlatego, że Swimrun to nowa dyscyplina sportu, nowe wyzwania dla zawodników i  wolontariuszy. Bardzo nam się podobało mamy nadzieję, że ta impreza będzie się odbywała teraz co roku. Dziękujemy także Pani Marcie, która zawsze zachęca do uczestniczenia we wszystkich sportowych imprezach w okolicy!

Ala Krawiec

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress