Szlachetna Paczka 2017 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku – Zapraszamy
Rekrutacja

Szlachetna Paczka 2017

W dniach 8 – 9 grudnia 2017 r. odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.  W tym roku nasza szkoła  obdarowała Pana Adolfa z okolic Ustrzyk Dolnych,  który jest samotnie mieszkającym seniorem. Zanim przeszedł na emeryturę, był pedagogiem. Uwielbiał swoją pracę i miał bardzo dobry kontakt z uczniami.

Skomplikowana sytuacja życiowa, sprawiła, że Panu Adolfowi po opłaceniu rachunków zostaje miesięcznie 529zł na życie.

Zbiórka pieniędzy odbyła się w dniach od 28 listopada do 5 grudnia przeprowadzona została wśród uczniów i pracowników szkoły. Za zebrane pieniądze w kwocie 495 zł zostały zakupione buty zimowe, kuchenka mikrofalowa, maszynka do strzyżenia włosów,  produkty żywnościowe, środki czystości.

Akcja została przeprowadzona dzięki zaangażowaniu młodzieży z grupy wolontaryjnej i Młodzieżowej Rady Internatu. Szczególne podziękowania ślemy zaś darczyńcom, bez których Szlachetna Paczka by nie powstała.

Dodaj komentarz

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress