Trzeci wyjazd uczniów ZSL Lesko na Słowację (13-18 maja 2018) « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Trzeci wyjazd uczniów ZSL Lesko na Słowację (13-18 maja 2018)

W maju uczniowie klas 3 Technikum Leśnego w Lesku uczestniczyli w wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą w Presovie na Słowacji. Był to już ich trzeci wyjazd, organizowany w ramach tygodniowych praktyk zawodowych – projekt „Lasy nie znają granic”, współfinansowanych z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 r.

W dniach 13-18 maja 2018r. uczniowie realizowali program w ramach przedmiotów Gospodarka łowiecka, Ekonomika leśna oraz SILP zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

Zajęcia organizowane przez naszych słowackich partnerów były prowadzone w sposób profesjonalny i sprzyjały wymianie doświadczeń na temat prowadzonej gospodarki leśnej/łowieckiej po obu stronach granicy.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne obejmowały zagadnienia:

– hodowla zwierzyny oraz wycena trofeów łowieckich,

– zasady sprzedaży drewna w lasach słowackich i określenie dochodu ze sprzedaży drewna,

– funkcjonowanie systemu informatycznego w lasach oraz dokumentowanie obrotu drewnem.

Oprócz uczestnictwa w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych w szkole braliśmy również udział w bardzo ciekawych zajęciach terenowych, z których szczególnie podobały się nam trening łuczniczy oraz wizyta w ośrodku hodowli zwierzyny Zvernica Betliar.

W ostatnim dniu naszego pobytu na Słowacji dokonaliśmy podsumowania całości praktyk oraz wymieniliśmy się uwagami dotyczącymi tej części projektu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom słowackim za bardzo ciepłe przyjęcie i wspaniałe przygotowanie wymiany a naszej młodzieży za godne reprezentowanie ZSL Lesko.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress