Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej dla ZSL Lesko « Zespół Szkół Leśnych w Lesku – Zapraszamy
Rekrutacja Materiały promocyjne TL Lesko Nabór do ZSL Lesko wirtualny spacer ZSL Lesko

Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej dla ZSL Lesko

Zaangażowanie nauczycieli pracujących w technikum owocowało i owocuje wciąż. Szkoła od lat bowiem rozwija talenty literackie i krasomówcze czego odzwierciedleniem są czołowe miejsca  w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich zajmowane rokrocznie przez uczniów. Technikum może też poszczycić się absolwentami noszącymi zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Są to Adrian Wiśniowski  i Edward Marszałek. A codzienność? To współpraca z młodymi wrażliwymi ludźmi, próba dotykania słowem sedna rzeczy, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za znaczenie słów i wypowiedzi. Tytuł obliguje wszystkich pedagogów do tego, by kontynuować swoje dzieło, godnie kształtując najlepsze wzorce kulturowe i językowe, by „kuć słowo, póki gorące” – jak na Kuźnię przystało.

Dyrekcja , Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska pragną serdecznie podziękować Kapitule Konkursu za docenienie zasług szkoły w dziedzinie dbałości o piękną polszczyznę oraz wszystkim Przyjaciołom Szkoły, którzy oddawali cenne głosy w konkursie i wspierali ją w drodze po laury.

Darz bór!

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress