Tytuły laureatów elimincji centralnych Olimpiady OWIUR dla naszych uczniów « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Tytuły laureatów elimincji centralnych Olimpiady OWIUR dla naszych uczniów

W tegorocznych eliminacjach centralnych XL edycji olimpiady OWIUR, zorganizowanych przez ZSRCKU w Trzciance, wzięło udział 221 uczniów z całej Polski. Walczyli oni w 11 blokach tematycznych o tytuł „najlepszych z najlepszych”. Reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku Dariusz Marciniec i Piotr Łuczka startowali w bloku: Leśnictwo, przechodząc wcześniej sito eliminacji szkolnych oraz okręgowych.

Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca, oraz uzyskali tytuły laureatów XL Eliminacji Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych: blok Leśnictwo.

Daje to naszej szkole możliwość wystawienia aż 3 reprezentanów w eliminacjach okręgowych w 2017r.

Uzyskany przez uczniów tytuł Laureata, uprawnia do podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku, na większości uczelni w całym kraju, zgodnym z blokiem tematycznym. Są także zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z wynikiem maksymalnym.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Informacje na „Zamiejscowej Katedrze…”

Warto nadmienić, że tegoroczna, jubileuszowa olimiada cieszyła się bardzo dużą frekwencją uczestników. W etapie szkolnym uczestniczyło łącznie 21 204 uczniów z 369 szkół w całej Polsce. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 1479 uczniów, a w eliminacjach centralnych wystartowało 231 olimpijczyków reprezentujących kilkadziesiąt szkół. W bloku Leśnictwo do etapu centralnego zakwalifikowało się 7 szkół. Ich organem prowadzącym jest Minister Środowiska.

pJ

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress