Urokliwe jezioro z paintballem w tle – wycieczka kl. I a « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Urokliwe jezioro z paintballem w tle – wycieczka kl. I a

W drugim dniu czerwca pojechaliśmy  na wycieczkę. My czyli komplet średnio zorganizowanych pierwszaków na czele z wychowawczynią Panią Profesor Beatą Brajewską i wspaniałym historykiem Panem Profesorem Robertem Benewiatem. Celem naszej podróży były głównie rozgrywki paintballu, ale i urokliwe piękno jakie oferuje Jezioro Solińskie, okolice i sama zapora. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od podróży autobusem na taras widokowy w Polańczyku. Tam  wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o okolicy, które przekazał nam nasz nauczyciel.

Po  krótkiej, lecz esencjalnej pogadance oraz podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków przejechaliśmy niewielki odcinek w stronę jeziora na Cypel w Polańczyku. Obecnie Solina jest najpopularniejszym ośrodkiem wypoczynkowym w Bieszczadach. Tutejszy krajobraz, między innymi z powodu obecności malowniczego jeziora, jest niespotykany. Sama Zapora w Solinie ma niemal 82 metry wysokości i jest najwyższym takim obiektem w Polsce.

Dalej już pieszo przez szlaki zwiedzaliśmy zaciszne okoliczne lasy i brzegi zalewu. Pogoda dopisywała, było dość ciepło, a podmuchy wiatru pomagały nam, zdyszanym nastolatkom. Dopiero teraz docieramy do głównej atrakcji, czyli zdrowej rywalizacji i współpracy w grze nazywanej paintballem . Jest to zabawa polegająca na zdobywaniu flagi położonej na środku placu, na którym znajdują się dwie rywalizujące drużyny. Przednia zabawa dla uczestników gry. Osoby  nieuczestniczące w rozgrywkach w tym czasie przygotowywały ognisko. Na koniec spacerowaliśmy po samej zaporze słuchając opowieści o jej funkcjonowaniu. Była to świetna okazja, by podziwiać rozciągające się wokół widoki.

Dojście do zapory, przez wzgląd na wiele punktów z pamiątkami i rzemiosłem, nazywane jest bieszczadzkimi Krupówkami. Po wszystkim zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do internatu. Czas spędzony razem pomógł jeszcze większej integracji klasowej. Słuchając opinii naszych koleżanek i  kolegów nasza wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom, włącznie z opiekunami 🙂

M. Czajkowska N. Szpindor

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress