V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach

W dniach 18-21.11.2016r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku po raz drugi był organizatorem Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach. W tym roku Honorowy Patronat nad zawodami objął Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, organizator Międzynarodowych Mistrzostw Polski Leśników w Szachach.

Nasza szkoła w tych dniach gościła Technika Leśne z Białowieży, Milicza, Starościna oraz Rucianego – Nidy. Uczestnicy obowiązkowo  rozegrali turniej drużynowy systemem „każdy z każdym” oraz turniej indywidualny systemem „szwajcarskim”- 9 rund.

Ostatniego dnia zmagań dla wszystkich chętnych, również Opiekunów, odbył się turniej gry błyskawicznej, z czasem po 5 minut na zawodnika.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce Zespół Szkół Leśnych w Lesku   – 7 pkt, (punkty pomocnicze 11,5)

II miejsce Technikum Leśne w Białowieży   – 7 pkt (punkty pomocnicze 9,5)

III miejsce Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie – 6 pkt

IV miejsce Technikum Leśne w Starościnie   – 4 pkt

V miejsce Technikum Leśne w Miliczu   –  1 pkt

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce  Artur Szostek  z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie   –  9 pkt

II miejsce  Tomasz Brukało  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku   –   6,5 pkt

III miejsce  Sebastian Nowakowski z Technikum Leśnego w Starościnie –  6,5 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego, drużynowego oraz uzyskane kategorie szachowe można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

linki:

turniej drużynowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6540/

turniej indywidualny: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6508/

             Czas pomiędzy zmaganiami szachowym wypełniony był zajęciami turystyczno-rekreacyjnymi.  Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z krytej  pływalni Aquarius, uczestniczyli w wycieczce do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, podczas której m.in. mieli okazję podziwiać uroki Bieszczadów ze szczytu Połoniny Wetlińskiej. Szachiści zwiedzili też Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach i poznawali okolice Leska.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i nagrody rzeczowe

Związkowi Leśników Polskich  Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, Panu Tomaszowi Mazurkiewiczowi – głównemu organizatorowi imprezy sportowej „Zaporowy Maraton” oraz Zakładowi Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” z Kolbuszowej.

Bardzo dziękujemy również sędziemu Panu Włodzimierzowi Hackiewiczowi  z Białowieży za pomoc w sędziowaniu wszystkich rozgrywanych turniejów, Panu Janowi Stelmachowi za poprowadzenie wycieczki w Bieszczady oraz Państwu Wałachowskim z Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „Knieja” za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzania wystawy.

Uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji w duchu fair-play oraz życzymy dalszych sukcesów.

Marta Michalska

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress