VII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

VII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach

W dniach 19-21 listopada 2018r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku był organizatorem VII Szachowych Mistrzostw Polski Szkół Leśnych. Od trzech lat zmaganiom młodych szachistów honorowo patronuje Związek Leśników Polskich w RP. Zawody otworzyli Dyrektor Szkoły Pani Jadwiga Szylak oraz Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego Pan Stanisław Przytulski.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Pan Włodzimierz Hackiewicz i  Pani Marta Michalska.

W turnieju drużynowym  udział wzięło sześć  Szkół Leśnych  z:  Białowieży, Milicza, Starościna ,Warcina, Zagnańska i Leska.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym Szkół Leśnych przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski – Zespół Szkół Leśnych w Lesku pod opieką Pani Marty Michalskiej

( skład drużyny: Hubert Dyndur, Tomasz Marcinik, Wojciech Dzięgiel)

II miejsce – Technikum Leśne w Warcinie pod opieką Pana Pawła Górawskiego

( skład drużyny: Julia Wasilewska, Adam Jurkowski, Łukasz Kaszubowski)

III miejsce – Technikum Leśne w Starościnie pod opieką Pani Małgorzaty Misztak

( skład drużyny: Kacper Bielawski, Jarosław Gajda, Kacper Łapeta )

IV miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku pod opieką Pana Zbigniewa Załawy

( skład drużyny: Patryk Kołodziejski,  Michał Longa, Wiktor Niewadzi )

V miejsce Technikum Leśne w Białowieży pod opieką Pani Joanny Charkiewicz

 ( skład drużyny: Anna Milewska, Adrian Kurowski, Mateusz Żuk)

VI miejsce – Technikum Leśne w Miliczu pod opieką Pana Patryka Kowaluka

( skład drużyny: Martyna Duchniak, Maksymilian Tomala, Dominik Jendrasik  )

Po zakończeniu turnieju drużynowego rozpoczął się  turniej indywidualny rozgrywany systemem szwajcarskim  na dystansie 9 rund po 30 minut na zawodnika.

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce – Hubert Dyndur  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 8 pkt

II miejsce –Wojciech Dzięgiel z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 6,5 pkt

III miejsce – Adrian Kurowski z Technikum Leśnego w Białowieży – 6 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7179/

Ostatniego dnia zmagań wszyscy chętni mogli wziąć udział w zawodach w grze błyskawicznej, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 5 minut na zawodnika. Turniej ten wygrała Pani Marta Michalska.

Czas poza rozgrywkami szachowymi wypełniony był atrakcjami turystyczno- rekreacyjnymi. Uczestnicy mieli okazję wędrować ścieżką  przyrodniczo – edukacyjną,  położoną  na terenie Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Łączy ona dwie największe atrakcje Pogórza Dynowskiego: rezerwat przyrody „Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego” i zamek Kamieniec. W Rezerwacie podziwialiśmy ponaddwudziestometrowe ostańce skalne,  zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji przybrał oryginalne kształty. Prządki, jedyny rezerwat skalny w południowo-wschodniej Polsce, dostarczyły nam wielu  wrażeń.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz  warsztaty,  podczas których uczestnicy mogli sprawdzić się jako hutnicy oraz artyści, tworząc własne dzieła sztuki na bombce choinkowej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Związkowi Leśników Polskich w  Rzeczypospolitej Polskiej za wsparcie finansowe, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za sfinansowanie wycieczki oraz Panom Tomaszowi Mazurkiewiczowi i Jackowi  Dziubanowi z firmy Apteka „Omega” z Sanoka za ufundowanie nagród rzeczowych  dla uczestników turnieju.

Serdeczne podziękowania składamy również sędziemu Panu Włodzimierzowi Hackiewiczowi  z Białowieży za pomoc w sędziowaniu wszystkich rozgrywanych turniejów,

Uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji w duchu fair-play oraz życzymy dalszych sukcesów. I pamiętajcie- nie odkładajcie szachownic na półki – planujcie, dokonujcie wyborów, korzystajcie z szansy- i wtedy: „szach mat”!:)) Jak w życiu Smile

 

Marta Michalska

Zespół Szkół Leśnych w Lesku

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress