VII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

W dniach 16-17.05 reprezentacja Technikum Leśnego w Lesku w składzie: Kaja Hrabal, Przemysław Jankowski i Dawid Komonicki pod opieką Pani Marii Niemczyk, wzięła udział w VII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany”, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.

Po przyjeździe do Gołuchowa 15 maja i zakwaterowaniu wyruszyliśmy do pobliskiego parku należącego do OKL-u, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia unikatowych gatunków drzew czy kwiatów. Jedną z atrakcji naszego popołudniowego spaceru po gołuchowskim parku było odwiedzenie żubrzej zagrody.

best prices for all customers! buy dapoxetine uk online. instant shipping, generic dapoxetine.

16 maja był dniem zmagań konkursowym. Udział w konkursie wzięło 24 uczestników. Po oficjalnym otwarciu konkursu, uczestnicy przystąpili do losowania kolejności wystąpień. Każdy z nich miał 7 minut na przedstawienie swojej opowieści. Na pierwszy ogień z leskiego technikum, została rzucona Kaja Hrabal, która jako druga zaprezentowała gawędę „Leśni gospodarze”, kolejny, bo z numerem 8 wystartował Przemysław Jankowski z gawędą „Granica” i jako ostatni – 17 – Dawid Komonicki przedstawił „Dzikość” w której wcielał się w młodego dzika. Po zakończeniu przesłuchań uczestników, jury przystąpiło do obrad. Po obiedzie i chwili czasu wolnego, wieczornym punktem programu był koncert zespołu przy Collegium Musicum w Poznaniu, który uświetnił konkurs muzyką pochodzącą głównie z XVI wieku. Po nim nastąpił czas na zintegrowanie się wszystkich uczestników konkursu przy dźwiękach gitary i biesiadnych piosenkach.

propecia benefits buy valacyclovir generic valtrex canada # special internet prices (up to 40% off buy propecia

17 maja był dniem ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu. Od samego rana wyczuwało się pełne napięcia oczekiwanie na poznanie wyników. Przed tym jednak odbył się jeszcze spektakl przygotowany przez uczniów Technikum Leśnego z Biłgoraja, pt. „Drzewo” poświęcony pamięci Andrzeja Zalewskiego.  Oprócz 3 głównych miejsc, jury przyznało wyróżnienia do 10 miejsca. Leska reprezentacja uplasowała się na:
6 miejsce – Przemysław Jankowski,
7 miejsce – Dawid Komonicki,
11 miejsce – Kaja Hrabal.

Warto napomknąć, że poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki. Prezentowane gawędy były przygotowane z największą dokładnością, często ozdobione gwarą czy też rekwizytami.

Teraz pozostało tylko czekać na VIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”.

buy phenergan online buy phenergan online phenergan reviews

  Kaja Hrabal

taking baclofen while fasting baclofen online no prescription overnight order baclofen from canada baclofen 60 10 mg buy in usa generic baclofen 90 pills

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress