VII Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VII Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

28 maja 2017 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się VII Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kategoriach solowych, zespołowych i muzyki myśliwskiej. Ocenie podlegały:  zgodność gry z zapisem nutowym i brzmienie rogu. W tym roku konkurowało 41 solistów i 8 zespołów. Najmłodszym uczestnikiem był 11-letni Paweł Smogór reprezentujący Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa. W tegorocznej edycji konkursu Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzymał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Konkurs rozpoczął się Mszą św. w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku. Podniosły charakter mszy  podkreśliły poczty sztandarowe kół łowieckich „Jarząbek” z Baligrodu, „Jarząbek” z Ustrzyk Dolnych i „Świstak” z Zagórza oraz poczet ZSL w Lesku. Po mszy Goście i Uczestnicy zgromadzili się przed wejściem do budynku Szkoły, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie i zabrzmiały sygnały powitalne.

Następnie Organizatorzy Konkursu: Dyrektor ZSL w Lesku Jadwiga Szylak i Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku Bogusław Sitko rozpoczęli uroczystość w sali gimnastycznej TL. Po raz pierwszy w siedmioletniej historii konkursu dokonano wręczenia Złotych Odznak Honorowych Stowarzyszenia Absolwentów  i Przyjaciół ZSL w Lesku. Prezes Stowarzyszenia wręczał te zaszczytne wyróżnienia osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla Konkursu. Złote Odznaki Honorowe otrzymali: Nadleśniczy Nadleśnictwa Bircza pan Zbigniew Kopczak, Nadleśnictwo Bircza, właściciel drukarni „Papirus” pan Marek Trojniak oraz „Papirus” Wydawnictwo Marek Trojniak.

VII Konkurs zaszczycili swoją obecnością  min. Dyrektor RDLP w Krośnie pani Grażyna Zagrobelna, Z-ca Dyrektora RDLP w Krośnie pan Artur Królicki,  Prezes ORŁ w Krośnie pan Franciszek Maresz ,Prezes ORŁ w Przemyślu pan Adam Chmielowski, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ Rzeszów, Łowczy Okręgowy pan Zdzisław Siewierski, Rzecznik Prasowy RDLP w Krośnie pan Edward Marszałek, członek Zarządu Głównego LOP pan Marek Murymowicz, przedstawiciel SITLiD oddział Krosno pan Marcin Brożyna, Redaktor Naczelny „Łowca Galicyjskiego” pan Henryk Karnas, , właściciel drukarni „Papirus” pan Marek Trojniak, były prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku pan Marian Brzezowski, inicjatorka konkursu i wieloletnia opiekunka szkolnego zespołu sygnalistów pani Krystyna Maresz,  księża: Jan Ćwik, Andrzej Pokrywka, Jerzy Lic i ojciec Tomasz Nogaj, przedstawiciel posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Piotra Uruskiego pani Kinga Wilk oraz Nadleśniczowie, Prezesi i Członkowie Zarządu Kół Łowieckich. Tego roku  podejmowaliśmy także gości ze Słowacji: kierownika kształcenia praktycznego ze szkoły leśnej w Bijacowcach pana Stefana Koperdaka oraz Prezesa FCI w Bratysławie Pana Jarosława Jevčaka.

Patronat Honorowy nad konkursem objęły: Bieszczadzki Park Narodowy, RDLP w Krośnie,  Polski Związek Łowiecki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa  i Drzewnictwa oddział Krosno, Zarząd Główny LOP. Głównymi sponsorami Konkursu były Nadleśnictwa, Okręgowe Rady Łowieckie w Krośnie Rzeszowie i Przemyślu i  Koła Łowieckie. Nagrody rzeczowe ufundowały LKP „Lasy Bieszczadzkie” i „Papirus” Wydawnictwo Marek Trojniak.  Dodatkowe atrakcje dla uczestników, gości i odwiedzających przygotowane zostały przez  LKP „Lasy Bieszczadzkie”, a pikanterii całej uroczystości niewątpliwie dodał gulasz myśliwski przygotowany wg tradycyjnego przepisu, podawany  na kipiącym zielenią placu przed leską szkołą leśną.

A oto lista szczęśliwych zwycięzców VII edycji Konkursu: Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego I m-ce zespołów w klasie G  przyznano Zespołowi Sygnalistów Myśliwskich z RDLP Krosno. I kolejno: Zespoły w klasie B: 1 m-ce ZSM „Polesia Czar”, 2 m-ce ZSM TL Biłgoraj, 3 m-ce ZSM ZSL w Lesku. Zespoły w klasie C: 1 m-ce ZSM TL w Biłgoraju, 2 m-ce ZSM ZSL w Lesku, 3 m-ce ZSM Stary Sącz.  Zespoły w klasie MB: 1m-ce ZSM RDLP w Krośnie. Soliści w klasie A: 1 m-ce Sławomir Brodziak -SGGW w Warszawie,2 m-ce Tomasz Cebula-ZSM RDLP Krosno, 3 m-ce Maciej Sowa -ZSM Hagard Kraków. Soliści w klasie B: 1 m-ce Kinga Kamińska -TL Biłgoraj, 2 m-ce Jan Polaczek – ZSL Lesko, 3 m-ce Agnieszka Kiszczak –  N-ctwo Sarnaki. Soliści w klasie C: 1 m-ce Łucja Borsuk – TL Biłgoraj, 2 m-ce Karol Załęski -TL  Biłgoraj, 3m-ce Łukasz Wójtowicki -ZSM TL Biłgoraj. Soliści w klasie D: Paweł Smogór -Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Gratulujemy zdobywcom miejsc na podium oraz wszystkim uczestnikom. Darz Bór!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress