VIII Forum Humanistów w Zagnańsku « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VIII Forum Humanistów w Zagnańsku

W dniach 31.05-2.06.2017r. młodzież naszej szkoły brała udział w VIII Forum Humanistów w Zagnańsku. W tym roku oprócz konkursów dla humanistów odbyły się także konkursy językowe: języka angielskiego oraz języka niemieckiego. W Forum brało udział 8 zespołów z różnych szkół leśnych: z Leska, Białowieży, Brynka, Biłgoraja, Starościna, Warcina, Goraja, Milicza oraz Zagnańska. Technikum Leśne w Lesku było reprezentowane przez Julię Dyląg, Iwonę Dębińską, Alicję Łukasiewicz, Alicję Krawiec, Bartłomieja Dydyńskiego, Patryka Matułę oraz dwóch opiekunów p. Beatę Brajewską i p. Justynę Król.

Pierwszego dnia Forum odbyło się spotkanie z aktorem kieleckim – panem Lechem Sulimierskim. Udzielił on naszym uczniom podstawowych wskazówek aktorskich, które mieli okazję wykorzystać podczas konkursu teatralnego „Bawimy się w teatr”.

Kolejny dzień Forum rozpoczął się konkursami z języków obcych, a także Konkursem wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego oraz Multimedialnym Konkursem Językowym. Po zmaganiach konkursowych uczniowie oraz ich opiekunowie wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Po całym dniu pełnych wrażeń uczniowie bawili się na dyskotece w internacie, a nauczyciele uczestniczyli w wykładzie „O plakacie”, prowadzonym przez profesora Uniwersytetu Kieleckiego J. Detkę.

Ostatni dzień Forum zaczęliśmy konkursem teatralnym „Bawimy się w teatr”. Uczniowie odgrywali scenki z różnych tekstów literackich m.in. „Skąpca”, „Zemsty”. W tym konkursie Julia Dyląg i Alicja Łukasiewicz, uczennice TL w Lesku, zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Dziewczyny wcieliły się w postaci Harpagona i Elizy ze „Skąpca”. Następnie uczestniczyliśmy w Akademii na temat twórczości J. Kochanowskiego, którą przygotowali uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności Pani Dyrektor oraz zaproszonych Gości.

Dziękujemy Organizatorom za wspaniałe trzy dni w Zagnańsku, gratulujemy Uczniom sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne Forum.

J. Król

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress