VIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

VIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach

W dniach 19-22.11.2019r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku był organizatorem VIII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach pod honorowym patronatem Związku Leśników Polskich w RP. Nasza szkoła w tych dniach gościła Technika Leśne z Warcina, Starościna i Zagnańska. Inauguracji zawodów dokonali Wicedyrektor Szkoły Pan Janusz Leszczyński oraz Pan Stanisław Przytulski Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego. O zasadach gry przypomniała Sędzia zawodów Pani Marta Michalska.

Uczestnicy obowiązkowo rozegrali turniej drużynowy oraz indywidualny. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. Ostatniego dnia zmagań wszyscy chętni (również  Opiekunowie)  uczestniczyli w turnieju gry błyskawicznej z czasem po 5 minut na zawodnika.

Zaznaczyć należy, że oprócz składu podstawowego: Hubert Dyndur, Paweł Weimer, Wojciech Dzięgiel w zawodach drużynowych wystartowały poza konkursem dwie drużyny z naszej szkoły w składzie: Maciej Korzeniewski, Krzysztof Kosiek, Maciej Wojdyło oraz Patryk Śnieżek, Martina Olszowska, Rafał Raczkowski. Większość uczniów reprezentujących naszą szkołę uczęszcza obecnie do klasy pierwszej i drugiej. Taka liczba młodych szachistów dobrze rokuje na przyszłość.

W piątek w obecności całej społeczności uczniowskiej odbyło się zakończenie Mistrzostw. Przy fanfarach odgrywanych przez zespół sygnalistów, nagrody wszystkim uczestnikom wręczyli:  Pan Janusz Leszczyński, Pan Stanisław Przytulski oraz Pan Dawid Gołębiowski Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce Zespół Szkół Leśnych w Lesku  – 6 pkt (Hubert Dyndur, Paweł Weimer, Wojciech Dzięgiel )

II miejsce Technikum Leśne w Starościnie – 4 pkt ( Stanisław Kudlak, Jarosław Gajda, Patryk Konopka)

III miejsce Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku  – 2 pkt (Michał Longa, Wiktor Niewadzi, Mikołaj Poszalski)

IV miejsce Technikum Leśne w Warcinie  – 0 pkt (Adam Jurkowski, Maciej Rogowski, Kamil Konkol)

 

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce  Stanisław Kudlak   z Technikum Leśnego w Starościnie  –  9,5 pkt

II miejsce  Hubert Dyndur  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku  –  9 pkt

III miejsce  Paweł Weimer z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku  –  7,5 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego oraz uzyskane kategorie szachowe można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6691/

Turniej gry błyskawicznej wygrał Michał Longa z Zespołu Szkół Leśnych Zagnańsku

Oprócz zmagań szachowych uczestnicy mieli możliwość skorzystania z krytej  pływalni Aquarius,  zapoznania się fauną i florą lasów bieszczadzkich oraz poznania okolic Leska. Zawodnicy wraz z opiekunami zwiedzali elektrownię  wodną w  Solinie, mogli wejść do środka zapory i poczuć potęgę budowli.

Dodatkową atrakcją była wizyta w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła, mieszczącej się w pochodzącej z początku XX wieku, odrestaurowanej szkole w Uhercach Mineralnych, gdzie każdy mógł samodzielnie spróbować lepienia garnków z gliny, nauki kaligrafii, siedząc w stylowych szkolnych ławach, wypiekania proziaków w piecu chlebowym i ich degustacji.

Organizatorzy zawodów wyrażają wdzięczność  Związkowi Leśników Polskich w RP za objęcie honorowym patronatem VIII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach oraz przekazanie środków na rzecz organizacji zawodów.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorowi  głównemu –  Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za ufundowanie nagród i pucharów dla zwycięzców oraz  Panu Tomaszowi Mazurkiewiczowi z firmy Apteka Omega z Sanoka za przekazanie nagród rzeczowych  na konkurs.

Dziękujemy również Pani Kierownik Internatu Natalii Ziębie oraz wszystkim uczniom, którzy pomogli w  przygotowaniu zawodów. Dzięki Waszemu zaangażowaniu Mistrzostwa przebiegły sprawnie, bez zakłóceń i na wysokim poziomie.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy sukcesów w Mistrzostwach i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Marta Michalska

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress