VIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pomocy Przedmedycznej « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

VIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pomocy Przedmedycznej

W dniach 27-30.11.2019r. odbyły się VIII  Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Zespole Szkół Leśnych w Brynku. W zawodach udział brało 7 zespołów: ZSL Zagnańsk, ZSL Rogoziniec, ZSL Lesko, TL Milicz, ZSLiE Brynek, ZSL Biłgoraj, TL Starościn. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kapitan – Andrzej Taborski, Filip Kozioł, Rafał Raczkowski, Julia Wojtanowska, rezerwa- Agnieszka Twardy.

Drużyna była oceniana przez strażaków ratowników z PSP JRG Bytom i Gór Tarnowskich. Konkurencje również oceniali przedstawiciele OR PCK Bytom.  Zawody składały się  z 5 zadań praktycznych oraz testu wiedzy z zakresu PP. Sędziowie podczas scen ze zdarzeniami sprawdzali sposób zaopatrywania złamań otwartych, ran postrzałowych , zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas wypadku komunikacyjnego, wzywanie służb ratunkowych, pomocy podczas omdleń osób chorych na cukrzycę i wykonywanie RKO .

Finalnie uplasowaliśmy się na II pozycji co uczyniło nas V-ce Mistrzami Polski Szkół Leśnych. I Miejsce zajęła drużyna z ZSLiE  w Brynku , III Miejsce uzyskała Drużyna z Rogozińca.

Te zawody były dużym sprawdzianem umiejętności naszej drużyny. Po raz drugi  na przestrzeni trzech lat  osiągnęliśmy II pozycję na podium .

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich naszych sympatyków .

Z leśnym pozdrowieniem Darz Bór !

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress