VIII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych Milicz 2016 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VIII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych Milicz 2016

W dniach   6-8  kwietnia 2016 r. w Technikum Leśnym w  Miliczu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Dziesięć pięcioosobowych drużyn reprezentowało Szkoły leśne z całej Polski, w tym nasz Zespół Szkół Leśnych z Leska. Konkurencje zawodów obejmowały dwie kategorie, a mianowicie zawody drwali i bieg leśnika.

W pierwszej z nich zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach takich jak: zmiana piły łańcuchowej, przerzynka na dokładność, przerzynka kombinowana, okrzesywanie, ścinka drzewa. Trzeba wspomnieć że ogólnie dyscyplina- zawody drwali była przeprowadzona zgodnie z międzynarodowym regulaminem IALC, według którego zwycięska drużyna ma prawo startować w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata.

Nasza szkoła była reprezentowana przez zespół w składzie: Wanat Sebastian, Drążek Mariusz, Izdebski Mateusz, Serdeczny Łukasz i Maciaszek Kacper. Z wyżej wymienionej piątki na podium stanęli między innymi : Izdebski Mateusz, Wanat Sebastian, Serdeczny Łukasz.

W konkurencji praca pilarką zespołowo drużyna z ZSL Lesko zajęła drugie miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów oraz ich trenerów z „Zamiejscowej Katedry”.

Druga z konkurencji bieg leśnika polegała na wykazaniu się przez każdą z drużyn ogólna wiedzą i umiejętnościami z zakresu leśnictwa.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress