W słonecznej palecie barw jesieni « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

W słonecznej palecie barw jesieni

Październik 2017 roku przyniósł w końcu polską złotą jesień. Nasza klasa ( II a) długo czekała na odpowiednią pogodę, by ruszyć  na górską wędrówkę. Ubiegłoroczna wyprawa na połoninę Wetlińską przebiegła w deszczu i we mgle. Tym razem zdobywaliśmy szczyty w słońcu. Ruszyliśmy 18 października  z Wołosatego, weszliśmy na Tarnicę (1346 m. n.p.m.), szczyt należący do Korony Gór Polskich,  a potem Szerokim Wierchem zeszliśmy do Ustrzyk Górnych.

Ognisko zapaliliśmy w Bystrem nad Rabskim Potokiem, przy wiacie zbudowanej przez Nadleśnictwo Baligród. Pokonywanie zmęczenia, przygoda i niezapomniane piękne widoki to niewymierne wartości takich wędrówek. Jest czas na refleksję, na „połączenie duszy  z ciałem”, na poszukiwanie ładu i harmonii z naturą. W tajniki geograficzne i historyczne regionu wprowadzała nas p. przewodnik Urszula Wałachowska, a opiekę nad nami sprawowały p. B. Brajewska i p. Aneta Biega.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które najlepiej oddadzą klimat naszej klasowej wyprawy w góry rozświetlone słoneczną paletą wszystkich barw jesieni.

B.B.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress